Szbir OtelPaaliman Cad. No:4 skdar - stanbul Tel:0 216 495 70 00 - 334 34 34 E-mail: info@sozbirhotel.com


Szbir Otel

S Class otelimiz, stanbul'un büyüleyici panaromasn tüm güzelliiyle kucaklayan, tamam ön cephede dizayn edilmi, 29 suit oda, 16 apart residence'dan olumaktadr. stanbul'un Asya'ya açlan penceresinden, Avrupa'y gün batmnda seyretmek sizde unutamayacanz anlar brakacak.

Tarihte Asya kaps olarak yerini alan Üsküdar'n Boaziçi kysnda, 29 suit odas ve 16 apart residence ile Sözbir Royal Residence Otel Bosphorus sizlere unutamayacanz dakikalar yaatmaya hazr.

Deniz ve karayolu ulam ann tam ortasnda, tarih kokan mimarisiyle Sözbir'de konaklamann tüm avantajlarn yaayacaksnz.

Selçuklu ve Osmanl mimarisinin izlerini tayan, stanbul’un tarihini Boazn esiz güzelliiyle bütünletiren Sözbir Royal Residence Hotel,

Osmanl’nn esas kalesi olan Üsküdar’daki arazinin üzerine; Selçuklu ve Osmanl mparatorluklarnn 1000 yllk mirasnn, ‘yaayan ve yaatan müze otelini’ kurmaya karar verir. Ta ve ahap el oymaclnn en güzel örneklerini göreceiniz ‘SÖZBR ROYAL RESDENCE HOTEL’, saraylara yakr bir biçimde el ii ve göz nurunun 10 yllk emeiyle tamamlanr. Örnein, sadece otelde kullanlan ve Nevehir’den getirilen 40 tr ta bloklar, 25 sanatç ustasnn 2.5 ylda el emei ve göz nuruyla elde oyularak monte edilmitir.

Sözbir Royal Residence Hotel, Manzarasyla Büyülüyor.

Dolmabahçe Saray’nn hemen karsnda yer alan Sözbir Royal Residence Hotel, Tarihi Yarmada’dan stanbul Boaz’na kadar uzanan esiz manzarasyla konuklarn büyülemektedir. Boaz gören ve tüm odalar suit olan otelimizde misafirlerimize; Roma, Bizans ve Osmanl’ya bakentlik yapan 3 bin yllk bir tarihin büyüleyici atmosferini yaatyoruz. Mistik, egzotik, birçok rengi ve kültürü içinde barndran stanbul’umuz, tarihi dokusunu yanstmaktayz.

Arlkl olarak yabanc i adamlarnn tercihi olan Sözbir Royal Residence Hotel’in, gecelik konaklama fiyat 330 euro ile 4500 euro arasnda deimektedir.

Sözbir Royal Residence Hotel, Dizilerin Gözdesi

zlenme rekoru kran Kurtlar Vadisi’yle dizi yapmclarnn en gözde çekim mekan haline gelen Sözbir Royal Residence Hotel, her yl 20’ye yakn diziye ev sahiplii yaparak, Hollywood film platolarn aratmyor. Kurtlar Vadisi, Ac Hayat, Yaprak Dökümü, Ezel,Binbir Gece gibi dizilerin yar sra; katalog, klip çekimi gibi konularda da youn talep alan otel, mevcut younluu nedeniyle birçounu geri çevirmek zorunda kalyor.

Anadolu Yakas’nn lk consept Oteli; ‘Sözbir Royal Residence Hotel’

Yapmna 1992 ylnda balanan ve 2002 ylnda kaplarn Türk turizmine açan Sözbir Royal Residence Hotel, Anadolu Yakas’nn ilk consept Otelidir. 2 ayr parsel üzerine 8 bin metrekarelik kapal alana ina edilen otelin tümü Boaz manzaral, 47 ile 130 metrekare arasnda deien 50 suit odas vardr.

Otele ilk girdiinizde, ta içiliinin ihtiam karsnda büyülenirsiniz. Otel duvarlarndaki Osmanl Padiahlarnn tablolarn, fermanlarn, bir müzeyi gezer gibi incelersiniz. Otel’de, ahap el oymacl ve kaplamalar, saraylara yakr bir biçimde elde oyularak hazrlanm ve üzerindeki boyalar lake ile yapldktan sonra, tamamen el içilii ile patine edilip, altn varaklarla süslenmitir. Mobilyalar, birçok saray kataloglarndan seçilmi ve konsepte uygun olarak hazrlatlmtr. Mobilyalarn kumalar da özenle seçilmi, aslna uygun dokutulmutur. Otelin tüm mermer kaplamalar yine çok özel granitlerden seçilmi, zor ve çok özel bir içilikle monte edilmitir. Suitlerde yer alan bütün aksesuarlar, sehpalar, masalar tamamen el oymaclyla yaplm ve oda renklerine göre ayr ayr patine edilmi, altn varaklarla süslenmitir. 8 ayr renkte dizayn edilen oda renkleri duvar katlar, bordürler, tavan kartonpiyerleri ile özenli bir çalma ve dikkatle tasarlanmtr. Odalarda yer alan tüm aksesuar malzemeleri, kül tablolar, vazolar, seramikler oda renklerine göre seçilerek, altn kaplamalarla süslenmitir. Odalarda yer alan deri malzemeler de odann rengiyle uyumludur. Otel içindeki tüm tablolar, Osmanl padiahlar ve dünya imparatorlarnn portreleri ile süslenmitir. Bu tablolarn tümü, 4 yl gibi uzun bir sürede hazrlanm ve aslna uygun olmas için hala üzerinde çallmaktadr.

Dünyada ei benzeri olmayan Sözbir Royal Residence Hotel, ayn zamanda 200 kii kapasiteli Sultan’s Restaurant’, 350 kii kapasiteli Havuz-Bar Restaurant’, 70 kii kapasiteli Bordeaux Bar- Restaurant’, 50 kii kapasiteli Teras Restaurant’, 10 kiiden 200 kiiye kadar olan konferans ve toplant salonlaryla, banket ve catering hizmetleri ile yerli ve yabanc misafirlerine hizmet vermektedir.

Boazn incisi Sözbir Hotel beklentilerinizi gerçee dönütüren detaylara ve sizlere önem veren, organizasyonlar ile bu anlamda unutulmayacak düünlere ev sahiplii yapmaktadr