Üsküdar İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi



Adres: Ferah Mahallesi, Irmak Sokak No: 43, ÜSKÜDAR / İSTANBUL Telefon: 0 216 329 35 94 - 0 216 461 07 06 Faks: 0 216 329 35 95



Üsküdar İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi

ÜSKÜDAR İMKB KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ

Okulumuz 18.09.2003 tarih ve 2002/3 sayılı İstanbul ili Mesleki Eğitim Kurulunda; Üsküdar İlçesi Ferah Mahallesinde yapılmakta olan Kız Meslek Lisesinin açılması kararı alınmış ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Recep Sezer’ in talimatı ile öğrenci kaydı yapılmıştır. Ancak; okulun inşaatı henüz bitmediği için öğrenciler ilk öğretim yıllarını Mithat Paşa Kız Meslek Lisesinde sürdürmüştür.

Okulumuzun ismi 30.12.2002 tarih ve 30 sayılı Mesleki Eğitim Kurulu kararı ile Üsküdar Kız Meslek Lisesi olarak belirlenmiş; yine 08.07.2003 tarih ve 2nolu kararıyla Efikap Projesi kapsamında yapılmış olan okulumuzun adı yeniden düzenlenerek, Üsküdar İMKB Kız Meslek Lisesi olarak değiştirilmiştir.Son olarak 04.12.2008 tarih ve 2008/81 sayılı Ortaöğretimde Okul Çeşitliliğinin Azaltılması konulu genelge ile Üsküdar İMKB KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ olarak değiştirilmiştir.

Valilik makamının 21.05.2003 tarih ve 1658 sayılı onayı ile okul inşaatının tamamlanmış olduğu ve eğitim öğretime binamızda devam edebileceğimiz belirtilmiş ve okul eğitim öğretime hazır hale getirilerek; 366 Lise I. Sınıf, 47 Lise II. Sınıf öğrencisi ve 47 uygulama anaokulu öğrencisi, Pratik Kız Sanat Okulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nde 40 öğrenci ile eğitim öğretime başlamıştır.

Okulumuz ilk mezunlarını 2004/2005 Öğretim yılında vermiştir ve aynı yıl ÖSS Sınavında İstanbul İli Kız Meslek Liseleri arasında 1; Türkiye genelinde 17. olmuştur.

VİZYONUMUZ 
 

Cumhuriyetin 100. yılında kaliteli eğitimde akla ilk gelen kız meslek lisesi olmak
 

MİSYONUMUZ 
 
Ulusal ve evrensel değerler temelinde, toplumun eğitim düzeyinin yükseltilmesi amacıyla ; öğrenci, öğretmen ve çalışanlarımızın tüm zamanlarda akademik ve mesleki gelişimlerini destekleyerek, toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilen, yenilikçi, gelişimci, çağdaş ve laik bireyler yetiştirmek temel varlık sebebimizdir. 

Hedeflerimiz

İlke ve Değerlerimiz 
• Önce insan.
• Karşılıklı güven, dürüstlük.
• Sabırlı hoşgörülü ve kararlı olmak
• Yeteneklerin açığa çıkarılabileceği ortamlar.
• Evrensel boyutta düşünme gücünü ilke alarak araştırmacı ve girişimci olmak.
• Eğitimde süreklilik anlayışı
• Toplumsal gerçeklere duyarlılık
• Adaletli performans değerlendirme.
• Bireysel farkları dikkate almak.
• Dayanışma içerisinde paylaşmak.
• Rehberlik sürecinde empati ile etkili iletişim kurabilme.

İletişim Bilgileri 

Adres: Ferah Mahallesi, Irmak Sokak No: 43, ÜSKÜDAR / İSTANBUL
Telefon: 0 216 329 35 94 - 0 216 461 07 06
Faks: 0 216 329 35 95

mail: uskimkbkml@hotmail.com

 
Okulumuza Toplu Taşıma İle Ulaşım:
*Kadıköy'den 15ÇK ile İMKB Kız Meslek Lisesi Durağı (eski İlke2 sitesi durağı)*Kadıköy'den 14R ile Bosna Bulvarı Durağı (İlke 2 Sitesi tarafına geçilmeli)  
*Üsküdar'dan 15C ile İMKB Kız Meslek Lisesi Durağı (eski İlke2 sitesi durağı) 
*Üsküdar'dan Ferah Mah. Dolmuşları ile İMKB Kız Meslek Lisesi Durağı  
*Ümraniye'den 15B ile Bosna Bulvarı Durağı (İlke 2 Sitesi tarafına geçilmeli) 
 

2012 - 2013  EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN ÖĞRENCİLERİMİZ (ek yerleştirme öncesi)

4 YIILIK FAKÜLTELERE YERLEŞEN ÖĞRENCİLERİMİZ

S.NO    AD    SOYAD    ÜNİVERSİTE
1    SÜMEYYE HACER    KOÇ    BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Eğitim Fakültesi/Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği (İngilizce)
2    BETÜL    TEMİZER    BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği (İngilizce)
3    SÜMEYRA BETÜL    AY    BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği (%50 Burslu)
4    KÜBRA    ÖZMEN    BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Eğitim Bilimleri Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği (İngilizce) (Tam Burslu)
5    ASLIHAN    DEMİRKAN    FATİH ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği (Tam Burslu)
6    SAADET    KÜCCÜKAYTEKİN    İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ/Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği (Tam Burslu)
7    AYNUR    ÖZTÜRK    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Eğitim Fakültesi/Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği
8    KÜBRA    BÖLÜK    ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BURSA)/Eğitim Fakültesi/Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği
9    ÜLKÜ    TOKMAK    ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ/Eğitim Fakültesi/Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği
10    YAĞMUR    ELİTOĞ    TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE)/Eğitim Fakültesi/Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği
11    MUKADDES NİSA    ERGÜL    BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ (ZONGULDAK)/Ereğli Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği
12    TUĞÇE    AKBABA    BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ (ZONGULDAK)/Ereğli Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği
13    BÜŞRA ALİME    BULUT    MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Atatürk Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği
14    ELİF SENA    ERDEN    MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Atatürk Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği
15    İLAYDA    ÜNLÜ    TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE)/Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği
16    ECEM MİRAY    KALKAN    ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BURSA)/Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği (İÖ)
17    AYŞE NUR    YILMAZ    YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği
18    CANSU BÜŞRA    BÜLBÜL    İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ/Eğitim Fakültesi/Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği (%50 Burslu)
19    MELİKE    AYDOĞDU    YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Eğitim Fakültesi/Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği (İngilizce) (%50 Burslu)
20    KÜBRA    YAMUK    ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Bilimleri Fakültesi/Çocuk Gelişimi (%25 Burslu)
21    AYŞE HİLAL    KANDIR    MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Eğitim Fakültesi/Üstün Zekalılar Öğretmenliği (%25 Burslu)
22    EMİNE NUR    SONAKIN    FATİH ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği (%50 Burslu)
23    ELİF SENA    TÜRK    FATİH ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği (%50 Burslu)
24    IRMAK    KALLEK    FATİH ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği (%50 Burslu)
25    DİLAN    TAYÇUR    İSTANBUL 29 MAYIS ÜNİVERSİTESİ/Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı (Tam Burslu)
26    AÇELYA    DURSUN    MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Sanat Tarihi
27    ZEYNEP    ERDOĞAN    AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ (AFYONKARAHİSAR)/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/İşletme
28    CEYDA    DEMİRCİ    KARABÜK ÜNİVERSİTESİ/Edebiyat Fakültesi/Felsefe
29    MİHRİBAN    DEMİREL    KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)/Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı
30    BURCU    YOSUNTAŞ    CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ (MANİSA)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Tarih (İÖ)
31    EBRU    DALGIÇ    DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Fen-Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı (İÖ)
32    ÖZGE    ARSLAN    KARABÜK ÜNİVERSİTESİ/Edebiyat Fakültesi/Tarih (İÖ)
33    ŞEYMA    BODUROĞLU    SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ (ISPARTA)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı
34    AYŞENUR    GÖKPINAR    YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/İktisat (İÖ)
35    ELİF    TALAY    ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ/Turizm Fakültesi/Konaklama İşletmeciliği (İÖ)
36    EZGİ    YILDIZ    KARABÜK ÜNİVERSİTESİ/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Kamu Yönetimi (İÖ)
37    ÖZGE    GÜLTEKİN    DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Ekonomi ve Finans (İngilizce) (%50 Burslu)
38    ESRA NUR    DÖNMEZ    FATİH ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Sosyoloji (İngilizce) (%50 Burslu)
39    FİLİZ    YEŞİLUSTA    FATİH ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Tarih (%50 Burslu)
40    NİSA NUR    ŞALILI    FATİH ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Tarih (%50 Burslu)
41    YASEMİN NUR    ÇİNİ    İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ/Fen-Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı (%50 Burslu)
42    NURSENA    KARADENİZ    MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Sosyal Hizmet (Ücretli)
43    MAİDE    AYAR    MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Sosyal Hizmet (Ücretli)
44    BÜŞRA    SUR    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyoloji (Açıköğretim)
45    TUĞBA    YÜCA    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı (Açıköğretim)
46    LEYLA    ERDOĞAN    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı (Açıköğretim)
47    ZEYNEP    TURAN    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı (Açıköğretim)
48    PINAR    YAVUZOĞLU    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı (Açıköğretim)
49    SİNEM    KARTAV    İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi/İktisat (Açıköğretim)
50    BÜŞRA    ÇAKMAK    İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi/Sosyoloji (Açıköğretim)
51    MELEK    ÇAYLAK    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/İktisat Fakültesi/Maliye (Açıköğretim) 
MESLEK YÜKSEK OKULLARINA YERLEŞEN ÖĞRENCİLERİMİZ

 

S.NO    AD    SOYAD    ÜNİVERSİTE
1    SENA    KOCAGÖZ    ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU)/Bolu Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı (İÖ) (Bk.372)
2    KADER    DURMUŞ    ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU)/Bolu Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı (İÖ) (Bk.372)
3    SEVGİ ELİF    AKTAR    ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU)/Gerede Meslek Yüksekokulu/Tekstil Teknolojisi
4    BERNA    AKSULU    ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU)/Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu/Tıbbi ve Aromatik Bitkiler
5    HALİME    SÜNGÜR    ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU)/Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu/Tıbbi ve Aromatik Bitkiler
6    ASLI    ÇEKEN    ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (AYDIN)/Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
7    TUĞÇE    TOMBUL    ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (AYDIN)/Koçarlı Meslek Yüksekokulu/Tıbbi ve Aromatik Bitkiler
8    ŞERİFE    ÜSTÜN    ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (AYDIN)/Söke Meslek Yüksekokulu/Moda Tasarımı
9    ŞEYMA    MERMUT    ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (AYDIN)/Sultanhisar Meslek Yüksekokulu/Tıbbi ve Aromatik Bitkiler
10    SENA NUR    AKBULUT    AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ (AFYONKARAHİSAR)/Afyon Meslek Yüksekokulu/Aşçılık (İÖ)
11    SERAP    UÇAR    AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA)/Sosyal Bilimler Meslek Y.O./Turizm ve Otel İşletmeciliği (Uzaktan Eğitim)
12    BAHAR    BABAYİĞİT    AMASYA ÜNİVERSİTESİ/Merzifon Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı
13    AYSUN    KAPAN    AMASYA ÜNİVERSİTESİ/Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (Uzaktan Eğitim)
14    SELİN    AYDIN    AMASYA ÜNİVERSİTESİ/Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (Uzaktan Eğitim)
15    YASEMİN    KÖYSÜRENBARS    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Adalet (Açıköğretim)
16    TUĞÇE    POLAT    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Bankacılık ve Sigortacılık (Açıköğretim)
17    EDA    ER    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Emlak ve Emlak Yönetimi (Açıköğretim)
18    AYFER    DURSUN    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/İlahiyat (Önlisans) (Açıköğretim)
19    BERNA    UYGUN    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Lojistik (Açıköğretim)
20    REYHAN    ÖĞTEMLİ    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Marka İletişimi (Açıköğretim)
21    BÜŞRA    BAYRAM    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Marka İletişimi (Açıköğretim)
22    GAMZENUR    AKSU    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Radyo ve Televizyon Programcılığı (Açıköğretim)
23    ŞERİFE    ERDEN    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Radyo ve Televizyon Programcılığı (Açıköğretim)
24    BETÜL    BAYRAK    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)
25    MELEK    DUVARBAŞI    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)
26    ELİF    CAN    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)
27    TÜRKMEN    SIRLIKAYA    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)
28    HÜSNE    EMİN    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)
29    NURCAN    KAYA    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)
30    DİLEK    ÇELİK    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)
31    NAZLI    PAŞMAKÇIOĞLU    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)
32    BERNA    BOZKURT    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)
33    GÖZDE    YILDIRIM    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)
34    EMİNE    MERT    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)
35    ÖZLEM    SALT    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)
36    CANAN    KÜREKÇİ    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)
37    BANU    SÖNMEZ    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)
38    RUKİYE    FAKI    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)
39    SELDA    YENGİN    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)
40    NESLİHAN    BALOĞLU    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)
41    KÜBRA    AKKUŞ    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)
42    ASLI    ZEREN    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)
43    ÖZLEM    KAYA    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyal Hizmetler (Açıköğretim)
44    AYŞEGÜL    BİLİKCİ    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Turizm ve Otel İşletmeciliği (Açıköğretim)
45    BEHYA    BAĞÇECİ    ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ/Arhavi Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
46    BÜŞRA    SARIOĞLU    ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ/Arhavi Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
47    HATİCE    AY    ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM)/Açıköğretim Fakültesi/İlahiyat (Önlisans) (Açıköğretim)
48    NURSEL    MÜNÜKLÜ    ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM)/Açıköğretim Fakültesi/Reklamcılık (Açıköğretim)
49    ŞEYDA    KIZILTOPRAK    ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyal Hizmet (Açıköğretim)
50    CANSU    YILMAZ    ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM)/Açıköğretim Fakültesi/Sosyal Hizmet (Açıköğretim)
51    ZEYNEP    DEMİR    ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM)/Tortum Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı
52    CANSU    AYDIN    BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı (%50 Burslu)
53    SEDA    KAVAKLI    BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ/Altınoluk Meslek Yüksekokulu/Tıbbi ve Aromatik Bitkiler
54    GÜLŞEHRİ    KESKİN    BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ/Altınoluk Meslek Yüksekokulu/Tıbbi ve Aromatik Bitkiler
55    BEGÜM FATMA    DİNLER    BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ/Balıkesir Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı (İÖ)
56    EMİNE    GÜL    BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ/Erdek Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
57    İLAYDA    GÜÇLÜCAN    BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ/Erdek Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
58    BUKET    TAŞTEKİN    BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ/Erdek Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
59    HÜLYA    ÇETİNTAŞ    BARTIN ÜNİVERSİTESİ/Bartın Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
60    YASEMİN    BUDAK    BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Basım ve Yayın Teknolojileri (İÖ) (Tam Burslu)
61    BESTE NURTEN    BÜYÜKÖNER    BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı (%50 Burslu)
62    SENNUR    ŞAHİN    BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı (%50 Burslu)
63    RABİA    CAN    BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı (%50 Burslu)
64    ŞEYMA    KELEŞ    BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı (%50 Burslu)
65    DAMLA    DOĞAN    BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Moda Tasarımı (Ücretli)
66    DİLAN EDA    DOĞAN    BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Moda Tasarımı (Ücretli)
67    HANDE    YILMAZ    BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Radyo ve Televizyon Programcılığı (İÖ) (%50 Burslu)
68    BUĞÇE    AKTAŞ    BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ (ZONGULDAK)/Zonguldak Meslek Yüksekokulu/İşletme Yönetimi (İÖ)
69    NURHAN    KARKAR    ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ/Ayvacık Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
70    AYŞE TUĞBA    KAYA    ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ/Çan Meslek Yüksekokulu/Mimari Dekoratif Sanatlar
71    NİGAR    ŞIHLI    ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ/Çan Meslek Yüksekokulu/Mimari Dekoratif Sanatlar
72    TUĞBA    ÖZKÖLEŞ    ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ/Çan Meslek Yüksekokulu/Mimari Dekoratif Sanatlar (İÖ)
73    AZİZE    AKAN    ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ/Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu/Fotoğrafçılık ve Kameramanlık
74    AYŞEN    ÖZTÜRK    ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ/Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu/Gastronomi
75    EMİNE    GÖSTERİT    ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ/Yenice Meslek Yüksekokulu/Tekstil Teknolojisi
76    BAHAR    AKANSU    ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ/Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı
77    SEVDA    EMEKTAR    ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ (ADANA)/Karaisalı Meslek Yüksekokulu/Tıbbi ve Aromatik Bitkiler
78    DİLARA    ÇIRTLIKOĞLU    DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Bankacılık ve Sigortacılık (Ücretli)
79    SENA    GÜL    DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı (Tam Burslu)
80    BUKET    YILDIRIM    DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı (Ücretli)
81    TUĞÇE    SERT    DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı (Ücretli)
82    CANSU    AVCİ    DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ (KÜTAHYA)/Kütahya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı
83    SAFİYE BETÜL    YAVUZ    DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ (KÜTAHYA)/Kütahya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı (İÖ)
84    KÜBRA    OKUYUCU    DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ (KÜTAHYA)/Simav Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı
85    EBRU    AKBOLAT    DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Akçakoca Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
86    MERVE    ALTINAY    DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Gölyaka Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı
87    BUSE    KAVALCI    DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Gölyaka Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı
88    FATMA NUR    TANUĞUR    DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Gölyaka Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı
89    GÜLŞAN    ŞEN    DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Gölyaka Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
90    MERVE    ÜNVER    DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Gölyaka Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
91    ELİF    LAFCI    DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Meslek Yüksekokulu/Tekstil Teknolojisi
92    İREM    ÇOLAK    DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Meslek Yüksekokulu/Tekstil Teknolojisi
93    SEDA    TARLACI    DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Meslek Yüksekokulu/Tekstil Teknolojisi
94    DUYGU    BOLAT    EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)/Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı (İÖ)
95    MERVE    DİKDOĞMUŞ    ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (KAYSERİ)/Mustafa Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu/Tekstil Teknolojisi
96    AYŞEGÜL    ÖZDEMİR    FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu/Mimari Restorasyon (Ücretli)
97    SÜMEYYA    KARAAYTU    FATİH ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı (%50 Burslu)
98    KÜBRA    KAYA    FATİH ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (Tam Burslu)
99    MERVE    FIRAT    FATİH ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (Uzaktan Eğitim) (Tam Burslu)
100    ALEV    KURU    FATİH ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (Uzaktan Eğitim) (Tam Burslu)
101    ŞENAY    KURTULUŞ    FATİH ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (Uzaktan Eğitim) (Ücretli)
102    YELİZ    BAYBURT    FATİH ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (Uzaktan Eğitim) (Ücretli)
103    ŞEYMA    BALKAN    GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ (TOKAT)/Erbaa Meslek Yüksekokulu/Basım ve Yayın Teknolojileri
104    SEMA    ÇAPUTLU    GEDİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Gedik Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı (%50 Burslu)
105    CEREN    EROL    GEDİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Gedik Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı (%50 Burslu)
106    MERVE    YILMAZ    GİRESUN ÜNİVERSİTESİ/Espiye Meslek Yüksekokulu/Tıbbi ve Aromatik Bitkiler
107    EDANUR    TAŞTAN    GİRESUN ÜNİVERSİTESİ/Şebinkarahisar Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
108    BUSE NUR    TAŞTAN    GİRESUN ÜNİVERSİTESİ/Şebinkarahisar Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
109    BERAY    SAYIN    GİRESUN ÜNİVERSİTESİ/Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksekokulu/Geleneksel El Sanatları
110    DİLARA    AYAN    HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) /Meslek Yüksekokulu/Aşçılık (%50 Burslu)
111    SEMANUR    KAZAN    HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) /Meslek Yüksekokulu/Aşçılık (%50 Burslu)
112    RABİA    SOYSAL    HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) /Meslek Yüksekokulu/Aşçılık (%50 Burslu)
113    İLKNUR    KAMUR    HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) /Meslek Yüksekokulu/Aşçılık (Ücretli)
114    BİNNUR    KAMUR    HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) /Meslek Yüksekokulu/Aşçılık (Ücretli)
115    HİLAL    TEMEL    HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) /Meslek Yüksekokulu/Aşçılık (Ücretli)
116    DİLARA    KALKAN    HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) /Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği (%50 Burslu)
117    BEYZA    TAŞKIRAN    IŞIK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı (%50 Burslu)
118    EBRU    URAL    İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ /Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (%50 Burslu)
119    DİLAN    ARGIŞ    İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ /Meslek Yüksekokulu/Halkla İlişkiler ve Tanıtım (%50 Burslu)
120    ESRA    GÜNEŞ    İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ /Meslek Yüksekokulu/Moda Tasarımı (%50 Burslu)
121    HAVVA DENİZ    MOLLAİBRAHİMOĞLU    İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ /Meslek Yüksekokulu/Moda Tasarımı (%50 Burslu)
122    SONGÜL    AKBAŞ    İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ /Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği (%50 Burslu)
123    MERYEM    YAMAN    İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ /Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği (%50 Burslu)
124    SELİN    BAHADIR    İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ /Sağlık Bilimleri Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (%50 Burslu)
125    KÜBRA    KALKAN    İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ /Sağlık Bilimleri Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (%50 Burslu)
126    RABİA ÖYKÜ    ÖZGÖÇ    İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ/Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu/Basım ve Yayın Teknolojileri (İÖ) (%75 Burslu)
127    MERVE    GÜVEN    İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ/Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı (%50 Burslu)
128    BEYZA    MORGÜL    İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ/Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı (%50 Burslu)
129    FEYZA    PEZÜK    İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ/Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı (Uzaktan Eğitim) (Tam Burslu)
130    BAHAR    AKGÜNDOĞDU    İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ/Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (%50 Burslu)
131    EDA    KINALI    İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ/Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı (%50 Burslu)
132    ŞUHEDA    ALTUNSU    İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ/Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı (%50 Burslu)
133    ESMA    YARLIĞAN    İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ/Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı (%50 Burslu)
134    ESRA    ÇETİN    İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ/Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı (İÖ) (Tam Burslu)
135    YAĞMUR    DENİZ    İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ/Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu/Moda Tasarımı (%50 Burslu)
136    BURCU    HASPOLAT    İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ/Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu/Radyo ve Televizyon Programcılığı (Ücretli)
137    HACER YAREN    AVCI    İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ/Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu/Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri (%50 Burslu)
138    ZEYNEP ELİF    DÖNMEZ    İSTANBUL BİLİM ÜNİVERSİTESİ/Florence Nightingale Hastanesi Hemşirelik Yüksekokulu (Ücretli)
139    YASEMİN    SAFİ    İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ/İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Teknolojisi (%50 Burslu)
140    HATİCE SENA    ŞİŞMAN    İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ/İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu/Sağlık Kurumları İşletmeciliği (İÖ) (%50 Burslu)
141    TUĞBA NUR    KURT    İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ/Sağlık Bilimleri Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (Ücretli)
142    ŞEYMA    ZENGİN    İSTANBUL KAVRAM MESLEK YÜKSEKOKULU/İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu/Aşçılık (%25 Burslu)
143    SİNEM    ŞAŞMAZ    İSTANBUL KAVRAM MESLEK YÜKSEKOKULU/İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu/Aşçılık (%50 Burslu)
144    TUBA    KARADUMAN    İSTANBUL KAVRAM MESLEK YÜKSEKOKULU/İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu/Aşçılık (%50 Burslu)
145    SEVGİCAN    ADIGÜZEL    İSTANBUL KAVRAM MESLEK YÜKSEKOKULU/İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (İÖ) (Tam Burslu)
146    SİNEM    DURMAZ    İSTANBUL KAVRAM MESLEK YÜKSEKOKULU/İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu/Çorap ve Moda Tasarımı (%50 Burslu)
147    ŞİLAN    DEMİRCİOĞLU    İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ/İşletmecilik Meslek Yüksekokulu/Moda Tasarımı (%50 Burslu)
148    DAMLA BİLGEHAN    ŞAHİN    İSTANBUL ŞİŞLİ MESLEK YÜKSEKOKULU/İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı (%75 Burslu)
149    NUR SENA    UYSAL    İSTANBUL ŞİŞLİ MESLEK YÜKSEKOKULU/İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu/Moda Tasarımı (Ücretli)
150    EMİNE ESRA    METİN    İSTANBUL ŞİŞLİ MESLEK YÜKSEKOKULU/İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu/Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri (%50 Burslu)
151    GAMZE    ŞENKAYA    İSTANBUL ŞİŞLİ MESLEK YÜKSEKOKULU/İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu/Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri (%75 Burslu)
152    SİNEM    DEMİREL    İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Teknik Bilimler Meslek Y.O./Basım ve Yayın Teknolojileri
153    HİLAL    ÇAKMAKLI    KARABÜK ÜNİVERSİTESİ/Safranbolu Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi
154    SAFİYE    ERDOĞAN    KARABÜK ÜNİVERSİTESİ/Safranbolu Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (İÖ)
155    SEYHAN    ÇELİK    KARABÜK ÜNİVERSİTESİ/Safranbolu Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (Uzaktan Eğitim)
156    CANSU    GİDİK    KARABÜK ÜNİVERSİTESİ/Safranbolu Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (Uzaktan Eğitim)
157    BÜŞRANUR    DEMİR    KARABÜK ÜNİVERSİTESİ/Safranbolu Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (Uzaktan Eğitim)
158    ÖZGE    AYDIN    KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)/Trabzon Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı (Uzaktan Eğitim)
159    ESRA    KABACA    KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)/Trabzon Meslek Yüksekokulu/Tekstil Teknolojisi
160    SELİNAY    KILIÇ    KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)/Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
161    İREM    BULUTCU    KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)/Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği (İÖ)
162    HÜMEYRA    ÇİFTCİ    KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ/Taşköprü Meslek Yüksekokulu/Bankacılık ve Sigortacılık
163    NURŞEN    YILDIZ    KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ/Keskin Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (İÖ)
164    SELMA    KARADAŞ    KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ/Keskin Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (Uzaktan Eğitim)
165    YASEMİN    KAYKIÇ    KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ/Keskin Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (Uzaktan Eğitim)
166    MERVE ASENA    ÖRSDEMİR    KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ/Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı
167    ZEYNEP    YILMAZ    KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ/Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı (İÖ)
168    SARİYE    KAYA    KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ/Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı (İÖ)
169    MERVE    ÇARKÇI    KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ/Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (İÖ)
170    KADRİYE    CAMADAN    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Derbent Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
171    SENA    ACAR    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Derbent Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
172    BURCU    ÖZTÜRK    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Derbent Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
173    MEVLÜDE    BOZUK    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Derbent Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
174    BEYZA BETÜL    ALTUN    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Derbent Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
175    SEHER    ÇEVRE    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Derbent Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
176    MERVE    SEVER    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Derbent Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
177    GURBET    BAYDAR    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Derbent Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
178    GÜLSÜM    HANÇAR    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Derbent Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği (İÖ)
179    SÜMEYRA CANDAN    İZMİRLİ    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu/Tıbbi ve Aromatik Bitkiler
180    SEYDA    KELETELİ    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu/Tıbbi ve Aromatik Bitkiler
181    DİREN    ŞİNİK    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu/Tıbbi ve Aromatik Bitkiler
182    DİLAN    TAYÇUR    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu/Tıbbi ve Aromatik Bitkiler
183    DERYA    NARBOĞA    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu/Tıbbi ve Aromatik Bitkiler
184    AKİBET    KARTAL    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu/Tıbbi ve Aromatik Bitkiler
185    FİLİZ    SARI    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu/Tıbbi ve Aromatik Bitkiler
186    BÜŞRA    ALVER    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu/Tıbbi ve Aromatik Bitkiler (İÖ)
187    NAZLI    ÖZTÜRK    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu/Tıbbi ve Aromatik Bitkiler (İÖ)
188    SEREN    COŞKUN    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/İzmit Meslek Yüksekokulu/Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İÖ)
189    FATMA    YAZICIOĞLU    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Kandıra Meslek Yüksekokulu/Tekstil Teknolojisi
190    SEDA    GASEL    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Kandıra Meslek Yüksekokulu/Tekstil Teknolojisi
191    ELİF    TÜFEK    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Kandıra Meslek Yüksekokulu/Tekstil Teknolojisi
192    ELİF    YAŞAR    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Kandıra Meslek Yüksekokulu/Tekstil Teknolojisi
193    AYDANUR    ŞAHİN    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Kandıra Meslek Yüksekokulu/Tekstil Teknolojisi
194    DAMLA    BAKIRHAN    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Kandıra Meslek Yüksekokulu/Tekstil Teknolojisi (İÖ)
195    NİHAL    TUNÇ    MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu/Pazarlama
196    MERVE    TAŞYÜREK    MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu/Pazarlama (İÖ)
197    GÜLNAZ    ARAMACI    MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı (Uzaktan Eğitim)
198    BÜŞRA    ARSLAN    MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı (Uzaktan Eğitim)
199    ÇAĞLA    AYDIN    MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı (Uzaktan Eğitim)
200    BETÜL    EKİNCİ    MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı (Uzaktan Eğitim)
201    SİNEM    ÇİN    MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı (Uzaktan Eğitim)
202    KÜBRA    TUNA    MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ (BURDUR)/Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu/Moda Tasarımı
203    ESMA    ŞENER    MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ (BURDUR)/Gölhisar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi
204    TUĞBA    KAYA    NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ (TEKİRDAĞ)/Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
205    GÖZDE    YILDIZ    NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ (KONYA)/Seydişehir Meslek Yüksekokulu/İşletme Yönetimi
206    EBRU    ERSOY    NEVŞEHİR ÜNİVERSİTESİ/Hacıbektaş Veli Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı
207    BETÜL    SALTIK    NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Nişantaşı Meslek Yüksekokulu/Aşçılık (%50 Burslu) 
208    ZEHRA    ÜSTBAŞ    NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Nişantaşı Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı (%50 Burslu)
209    NAGİHAN    AYAN    NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Nişantaşı Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı (%50 Burslu)
210    ŞEYDA    AYVAOĞLU    NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Nişantaşı Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı (%50 Burslu)
211    SELİN    BEKTAŞ    NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Nişantaşı Meslek Yüksekokulu/Moda Tasarımı (%50 Burslu)
212    GÜLSEN EDA    KARAGÖZOĞLU    NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Nişantaşı Meslek Yüksekokulu/Moda Tasarımı (%50 Burslu)
213    PINAR    ŞAHİN    NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Nişantaşı Meslek Yüksekokulu/Moda Tasarımı (%50 Burslu)
214    HÜLYA    KIMIL    NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Nişantaşı Meslek Yüksekokulu/Moda Tasarımı (%50 Burslu)
215    EZGİ    TAŞ    NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Nişantaşı Meslek Yüksekokulu/Moda Tasarımı (%50 Burslu)
216    AYŞE AYLİN    ÜNLÜ    NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Nişantaşı Meslek Yüksekokulu/Moda Tasarımı (%50 Burslu)
217    ESİN    ÇOKGÖRMEZ    NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Nişantaşı Meslek Yüksekokulu/Moda Tasarımı (%50 Burslu)
218    KÜBRA    ÇEVRE    NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Nişantaşı Meslek Yüksekokulu/Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri (%50 Burslu)
219    BÜŞRA    DEMİRHAN    NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Nişantaşı Meslek Yüksekokulu/Sağlık Kurumları İşletmeciliği (%50 Burslu)
220    ŞERİFE    ÖZCAN    OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Aşçılık (%50 Burslu)
221    MELTEM    HAYAL    OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Aşçılık (%50 Burslu)
222    MELİKE    YUMAKLI    OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Aşçılık (%50 Burslu)
223    FATMA HAZAL    TOPALAK    OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Aşçılık (Ücretli)
224    HUMRAN    ASLAN    OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı (%50 Burslu)
225    YAĞMUR    GENÇ    OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı (%50 Burslu)
226    RABİA    UÇAR    OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Moda Tasarımı (%50 Burslu)
227    BUKRE    OLDIZ    OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Moda Tasarımı (%50 Burslu)
228    BERNA NUR    AYDIN    OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Moda Tasarımı (%50 Burslu)
229    CANSU    ÖR    OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği (%50 Burslu)
230    KÜBRA    MURAT    OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Bilimleri Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (%50 Burslu)
231    ASUDE    ARSLAN    OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Bilimleri Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (%50 Burslu)
232    ZEYNEP BEGÜM    DAĞCI    OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Bilimleri Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (Ücretli)
233    SELVİ    CANİK    OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (%50 Burslu)
234    ŞEYMA    DALGIÇ    OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (İÖ) (%50 Burslu)
235    ŞEYMA    YAMAÇ    OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (İÖ) (Tam Burslu)
236    EDA    TÜKENMEZ    OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (Tam Burslu)
237    ROJDA    EMEKTAR    ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ (SAMSUN)/Bafra Meslek Yüksekokulu/Tıbbi ve Aromatik Bitkiler
238    CANAN CEMRE    BOZKURT    ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ (SAMSUN)/Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı
239    BÜŞRA    TATARLI    PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ)/Bekilli Meslek Yüksekokulu/Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
240    MERVE    KARACA    PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ)/Buldan Meslek Yüksekokulu/Moda Tasarımı
241    ÇİĞDEM    BİLGİN    PLATO MESLEK YÜKSEKOKULU (İSTANBUL)/Plato Meslek Yüksekokulu/Basım ve Yayın Teknolojileri (%50 Burslu)
242    ELANUR    POLAT    PLATO MESLEK YÜKSEKOKULU (İSTANBUL)/Plato Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (%50 Burslu)
243    MELTEM    DURSUN    PLATO MESLEK YÜKSEKOKULU (İSTANBUL)/Plato Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (%50 Burslu)
244    FERDANE    KARA    PLATO MESLEK YÜKSEKOKULU (İSTANBUL)/Plato Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (İngilizce) (%50 Burslu)
245    YASEMİN    ÖZTÜRK    PLATO MESLEK YÜKSEKOKULU (İSTANBUL)/Plato Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (İÖ) (Tam Burslu) (Altunizade)
246    ÇİĞDEM    ÖZKAN    PLATO MESLEK YÜKSEKOKULU (İSTANBUL)/Plato Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (İÖ) (Tam Burslu) (Altunizade)
247    AYNUR    FIRAT    PLATO MESLEK YÜKSEKOKULU (İSTANBUL)/Plato Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (Uzaktan Eğitim) (Bursa) (%50 Burslu)
248    AYŞE    ASLAN    PLATO MESLEK YÜKSEKOKULU (İSTANBUL)/Plato Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (Uzaktan Eğitim) (İzmir) (%50 Burslu)
249    KÜBRA    KALYONCU    RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ (RİZE)/Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
250    MELİKE    KUŞ    SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Adapazarı Meslek Yüksekokulu/İnternet ve Ağ Teknolojileri (Uzaktan Eğitim)
251    ELİF    ALICI    SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Ferizli Meslek Yüksekokulu/Moda Tasarımı (İÖ)
252    BÜŞRA    TAKMAZ    SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Ferizli Meslek Yüksekokulu/Tekstil Teknolojisi
253    GAMZE    CANPOLAT    SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Karasu Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı (İÖ)
254    SEVDA    DURAN    SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Karasu Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı (İÖ)
255    DERYA    DEMİRBAŞ    SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Karasu Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği
256    ELİF    YILMAZ    SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Kaynarca Seyfettin Selim Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı (İÖ)
257    MERVE    AKYÜREK    SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/Sakarya Meslek Yüksekokulu/Basın ve Yayıncılık
258    SELİN GÖKÇE    ÖZOK    SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (KONYA)/Sosyal Bilimler Meslek Y.O./Turizm ve Otel İşletmeciliği
259    ŞEYMA    EROĞLU    SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ (ISPARTA)/Gönen Meslek Yüksekokulu/Mimari Dekoratif Sanatlar
260    ADALET TUÇE    KAYAN    SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ (ISPARTA)/Gönen Meslek Yüksekokulu/Moda Tasarımı
261    EDA    TOSYALIOĞLU    TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE)/Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu/Bilgisayar Programcılığı (İÖ)
262    TUBA    SAĞLAMDEMİR    TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE)/Keşan Meslek Yüksekokulu/Turizm ve Otel İşletmeciliği (İÖ)
263    SEVGİ    MORKOÇ    TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE)/Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu/Grafik Tasarımı
264    ASLIHAN    TAŞÇI    TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE)/Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu/Mimari Dekoratif Sanatlar
265    BUSE    ORÇİN    ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BURSA)/Karacabey Meslek Yüksekokulu/İşletme Yönetimi (İÖ)
266    LEYLA    ÖRÜÇ    UŞAK ÜNİVERSİTESİ/Karahallı Meslek Yüksekokulu/Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
267    MARİYE    ASLAN    ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (%25 Burslu)
268    DUYGU    DANİŞ    ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (%25 Burslu)
269    RABİA    BOSTAN    ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (%50 Burslu)
270    MELTEM    KANIPEK    ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (İÖ) (Tam Burslu)
271    MELİKE    KOCAKOYUN    ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (İÖ) (Tam Burslu)
272    KÜBRA    AKKUŞ    ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (İÖ) (Tam Burslu)
273    EBRU    ÖZTÜRK    ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (İÖ) (Ücretli)
274    NAİME LATİFE    DURMUŞOĞLU    ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Çocuk Gelişimi (Tam Burslu)
275    SÜMEYYE    DEMİRCİ    ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Gıda Teknolojisi (%50 Burslu)
276    EVİN    ÖNER    ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Sosyal Hizmetler (Tam Burslu)
277    BÜŞRA    AŞKIN    ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Sosyal Hizmetler (Tam Burslu)
278    SERRA    ESKİOCAK    ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Sosyal Hizmetler (Ücretli)
279    GAMZE    KILIÇ    ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (İÖ) (%75 Burslu)
280    SEVİLAY    İNCE    ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Tıbbi ve Aromatik Bitkiler (Tam Burslu)
281    BERNA    TUNCER    ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu/Tıbbi ve Aromatik Bitkiler (Tam Burslu)