Akua Yüzme İhtisas Spor DerneğiDernek Başkanı:Hasan Hüseyin Solayer Adres: Nuhkuyusu cd. Kunt Apt. No:53/2 Üsk.


Akua Yüzme İhtisas Spor Derneği

 

Ulu Önder Atatürk’ünde dediği gibi “Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur” sözü bizim için ışık olmuştur. Amacımız : Geleceğe spor ahlakı ile yoğrulmuş, spor etiğini soluyarak yetişmiş nesiller kazandırmaktır.

Büyük şehirlerde yaşayan çocuklarımız trafik stresi, çevre ve gürültü kirliliği, kalabalık gibi olumsuz faktörlerden etkilenmekte doğal yaşamdan gittikçe uzaklaşmaktalar. Buna birde yoğun ders programları eklenince çocuklarımızın omuzlarına binen yük artmaktadır. Üstelik çocuklarımız bu ortamda büyümekteler. Gelecekte bireyler arasında ki farkları belirleyecek olan teknik imkanlar değil, kişilerin sahip oldukları birikimler olacaktır. İşte AQUA kamp bir hayat boyu devam edecek olan eğitim sürecinin sağlam temeller üzerine kurulması için hizmet vermektedir.

AQUA kamp ailesine katıldığınızda kampçılarımızı kendi konusunda ihtisas yapmış, akademik kariyerli, pedogojik formasyon konusunda eğitim almış, deneyimli eğitmenlerimiz karşılamaktadır.

AQUA kamp velilerimizin ve kampçılarımızın hiç bir kampta bir arada bulamayacakları aktivite genişliğine sahiptir. Bu aktiviteleri sunarken emniyet, sağlık gibi prensipleri daima ön planda tutmaktadır.

Kampların çocuklarımız üzerinde çok büyük psikolojik etkisi olduğu unutulmamalıdır. Kamplara katılan çocuklarımız;kendi ayakları üzerinde durma, sosyalleşme, paylaşma, kendilerine olan özgüvenlerinin artması gibi etkenlerden kaynaklanan olumlu değişimleri neticesinde geleceğe daha iyi hazırlanmalarında kampların etkin bir rolü vardır.

Kamp sonrası çocuklarımızdaki neşe, huzur ve kendine güvenlerini fark edeceksiniz.