Libade SporKulüp Adı: Libade Resmi Adı: Libade Spor Kulübü Derneği Telefon: 0 (216) 472 62 55 Faks: 0 (216) 472 62 55 İl: İstanbul İlçe: Ataşehir Adres: Örnek Mah. Semerkant Cad. No: 48


Libade Spor

Tarihçe

 

                

                                       Libade.   Yarım  asırlık  dev  bir  çınar…

                                       1962 yılında lacivert-pembe renklerle o zamanki adı Sineklitepe, şimdiki adı Örnek mahallesinin semt sakinlerinin bir araya gelerek kurduğu kulübümüz ilk yıllarda futbol, masa tenisi, ve ata sporumuz güreş dallarında gayri federe olarak faaliyet göstermiş, yokluk ve imkansızlığa rağmen türk sporuna hizmet edebilmenin gayreti içinde olmuştur.
                                       O yıllarda düzenlenen vatan ve tercüman kupa turnuvalarına, sürekli iştirak ederek  büyük başarılar göstermiştir. Futbolla beraber yine güreş dalında da önemli başarıları ve hizmetleri olan kulübümüz, o yılların imkansızlığı ile bir süre sonra güreş çalışmalarını durdurmak zorunda kalmıştır. Sporu ve sporcuyu var eden temel ahlaki prensipleri kendine hedef kılmış bu doğrultuda semt gençlerini topluma sağlıklı bir şekilde katmanın her zaman hazzını ve mutluluğunu yaşamıştır.

 

                                      1962-1986 yılları arası gayri federe olarak aralıksız Türk sporuna hizmet eden kulübümüz, 1986 yılında federe olmuş  ve bu tarihten itibaren Amatör lig müsabakalarına 5 kategoride iştirak etmiştir. Sayısız şampiyonlıkları yaşıyan kulübümüz yetiştirdiği, yıldız sporcuları Türk sporuna kazandırmanın ayrıca gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır.

                                       Yıllar önce Türk sporuna, hizmet için dikilen bir fidan, aynı emel, aynı amaç, ve aynı heyecenla, onur ve gurur abidesi olarak dev bir çınar olmuş, örnek tutum örnek davranış ve saygınlığıyla, Türk sporundaki yerini almıştır. Bugün bu çınarın abideleşmesinde hizmeti bulunan tüm kurucu ve emeği olan herkezi saygı ve minnetle anarken, yeni nesillerin geçmişine sahip çıkarak geleceğini aynı ilkeler doğrultusunda kurabilmenin gayreti ve çabası içinde olmaları en kutsal görevleri olacaktır…


Ey  Libade  Gençliği !

Libadeli  Sporcu  Demek!

Saygılı ve dürüst olabilmeyi kendine hedef seçen.
Toplumsal ve sportif ahlakı kendine ilke seçen.
İstekli ve arzulu olmayı her zaman düşünen.
Hırsını saha içinde ve saha dışında koruyabilen.
Sabretmeyi her türlü şartlarda bilen.
Başarısına her zaman herkezi ortak edebilen.
Başarısızlıktan ve zorluklardan yılmayan.
Yeteneğini çalışarak ileri götürebilen.
Azimli olmayı hiçbir zaman unutmayan.
Dününü unutmayan geleceğini hep düşünen.
Renklerine aşık renklere saygılı erdemli sporcu demektir,,  
Öyle ol ki ;

Dünün bugüne ,  bugünün de yarınlarına ışık olsun,,

 En yetenekli gençlere yönelik yapılan çalışmalarda, en kaliteli kulüp yapısına sahip olmak, kulüp ve sporcu kimliğini en doğru biçimde teslim etmektir.

Vizyonumuz

Gelecek yıllarda futbol takımlarımızın diğer takımlara karşı lider rolü üstlenebilmesi, kulüp-okul-aile birliğini her alanda başarılı kılmak ve topluma sağlıklı birey olarak kazanımlarını sağlamaktır.