Bilfen Spor KulübüAdres: Küçük Çamlıca Cd. No:48 Üsk. Telefon: 0216 339 09 39


Bilfen Spor Kulübü

Okulculuk hizmetlerine 1972 yılında Ortaköy'deki Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ile başlayan Osman Öztürk eğitim-öğretim faaliyetlerini 1988 yılından bu yana Bilfen markası altında sürdürmektedir. Bilfen Okulları bugün; 9 Lise, 12 İlkokul, 11 Ortaokul ve 28 Anaokulu ile eğitime katkısı büyüyerek devam eden bir eğitim zinciri haline gelmiştir. 

Bilfen Okulları gelecek nesillerin eğitimine katkı sağlamak, onları başarıya ulaştırmak için yola çıkmıştır. Bilfen okullarının uzun yıllardır ortaya koyduğu istikrarlı başarının sırrı ise kurucusunun eğitime bakış açısını da yansıtan şu cümlesinde saklıdır; 

'Eğitim ciddi bir iştir, bilmekten öte ona gönül vermek gerekir.

 

 

Hedeflerimiz

"Yeni bin yıla ayak uydurmuş" bir eğitim kurumu olarak Atatürk ilkeleri doğrultusunda, evrensel ilkeler ışığında, bilgiye ulaşmayı ve kullanmayı bilen, akademik olarak tam donanımlı, okuma becerisi gelişmiş, iki yabancı dili de çok iyi kullanabilen, sanatsal ve kültürel etkinliklerin içinde olmayı ve takip etmeyi seven, bir müzik aleti çalmayı ve müziği yaşamının önemli bir parçası sayan, spor yapmanın gelecekteki sağlıklı yaşamın garantisi olduğuna inanan, çok yönlü ve üretken bireyler yetiştirmek hedefimizdir. Çocuklarımızı, tüm fiziksel ve teknolojik donanımımızla, araştırmacı ruhlarını çeşitli projelerle destekleyecek duvarsız eğitim ortamını sağlayarak bilimsel düşünebilen, kendine her konuda güvenen ve çevresiyle barışık, mutlu ve yaşam kaliteleri yüksek bireyler olarak topluma kazandırmanın önemine inandık. Çıktığımız bu yolculukta, tüm Bilfen ailesi olarak eğitimin ciddi bir iş olduğunu ve ona gönül vermek gerektiğini biliyoruz. 

Başarılarla büyüyen yeni nesiller için her yıl yeni hedeflerle yolumuza devam ediyoruz.

 

 

 

Bilfen Spor Kulübü

Sporun yalnızca bedensel değil öğrencilerin zihinsel, ruhsal ve sosyal gelişimleri için de önemli bir araç olarak değer kazandığı Bilfen Okullarında, 4. sınıfa kadar beden eğitimi ve sporla ilgili temel bilgi ve becerilerin kazandırılması hedeflenir. Titizlikle yapılan andropometrik ölçüm sonuçları doğrultusunda vücut özellikleri ve yeteneklerine en uygun spor branşına yönlendirilen öğrencilerimizden takımlarımıza seçilenler, müsabakalarda okulumuzu temsil ederler.
 

BASKETBOL

 
A TAKIMI
Ali Salt (Kaptan)
Aydın Rıza Koçak
Emin Volkan Biçer
Selçuk Küllaç
Hüseyin Gürcan Engin
Barlas Avşar
Fırat Çavaş
Serkan Işık
Mustafa Kerem Yılmaz
Yılmaz Şanbel
Harun Yorulmaz
Alptekin Işıkalp
Turn Kökmehmetoğlu
Antrenör
Mehmet Özgencigör
YILDIZ ERKEK TAKIMI
Can Taylan
Harun Orhun Saygılı
Atilla Oruç
Kemal Kerim Güneş
Özberk Erçe Erikli
Deniz Giosoufamet
Hayri Deniz Gümüş
Alper Madenci
İsmail Hakki Can Çakır
Berkay Uzman
Ege Salgın
Kayra Gilaner
Ata Karahan
Recep Gezer
Doğukan Kızıloğlusönmez
Antrenör
Emre Tural 
Burak Ceranoğlu 
Kadir Saygılı
KÜÇÜK ERKEK TAKIMI
Ege Karamelek 
Abdullah Karahan 
Alp Orkun Oruç
Bahadır Zorer
Cenk Sepetci 
Deniz Yücel
Doğa Yücel 
Emir Uğurlu
Hamza Yılmaz
Murat Gürbüz
Sarper Gediz Büçkün
Serdar Zoerer
Kadir Burak Eren
Antrenör
Serkan Işık