ÖZEL AK UMUT ÇENGELKÖY İLKOKULUAk Umut Koleji - İlk/Ortaokul Bahçelievler Mahallesi Nato Yolu Caddesi Bosna Bulvarı Ata-2 Site Girişi No:144 34688 Çengelköy - Üsküdar / İstanbul Telefon : (0216) 332 96 63 / 64 / 65


ÖZEL AK UMUT ÇENGELKÖY İLKOKULU

VİZYONUMUZ

Geleceği bu günden yaşayarak, okulumuzdaki kaliteyi yükseltmek, tüm eğitim kurumlarına örnek ve önder olmaktır.

 MİSYONUMUZ

Öğrencilerimizi; bilimsel bilgilerle donanmış, sağlam karakterli, özgüven sahibi, girişken, insani ilişkileri kuvvetli, milli değerlere bağlı, bilgisayar teknolojisini etkin kullanabilen, en az iki yabancı dili iyi derecede konuşabilen, başarılı ve mutlu bireyler olarak yetiştirmektir.

 İLKELERİMİZ
 
 · Öğretmekten ziyade öğrenmenin merkezde yer alması. 
 · Toplumun tüm üyelerine saygı gösterilmesi. 
 · İnsanın gelişmesinin zenginliği ve her kişinin benzersizliği.


 · İnsan gelişiminin her aşamasına tepki/yanıt verilmesi. 
 · Tüm  çocukların,  kişisel  olarak  zorlayıcı başarı düzeylerinde öğrendiğine 
   inanç duyulması. 
 · Bireyin ve toplumun, birbirlerine olan gereksinimi. 
 · Kişinin kendisinin ve grubun karşılıklı sorumlulukları. 
 · Her şeyin ötesinde karakterin ön planda olması. 
 · Her insanın içindeki en iyiye gönülden bağlı olma. 
 · Topluma ve ulusa hizmet ederek ortak iyilerin ilerletilmesi. 
 · Farklılığa saygı duyulması.
 
HEDEFLERİMİZ
Özel Ak Umut Çengelköy İlköğretim Okulu’nun hedefi; bütün öğrencilerimizi evrensel ölçülere sahip, insanları seven ve insanlara yararlı, iyi yurttaş nitelikleriyle bezenmiş kişiler olarak yetiştirmek,  Bize teslim edilen yavrularımızın pozitif ilimlerle donanmış, çağdaş, modern insanlar olmalarına büyük özen göstermek, Öğrencilerimizin milli manevi değerlerimize, örf ve geleneklerimize bağlı, geçmişimizle göğüsleri kabaran birer Anadolu insanı olarak yetiştirilmelerine de aynı derecede önem vermek,  Öğrencilerimizi, demokratik, hakkını arayan ve başkalarının haklarına saygılı, sorumluluğunun bilincinde, hoşgörülü, büyüklerini sayan küçüklerini seven, çevre bilincine sahip, sportif ve kültürel aktivitelere katılan, kendine güvenen ve teşebbüs ruhuna sahip, fedakar, yardımsever, insanlarla iyi iletişim kurabilen kişiler olarak yetişmelerini sağlamaktır.
 
ÖĞRENCİLERİMİZE SAĞLADIĞIMIZ İMKANLAR
Özel Ak Umut Çengelköy İlköğretim Okulu öğrencileri, iyi bir eğitim için gerekli olan tüm donanımlara sahiptir. Sınıflar 18-22 kişilik olup öğrencilerin öğretmenleriyle rahat diyalog içerisinde olmaları sağlanır. Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım dersleri atölye ortamında uygulamalı olarak işlenir. Müzik dersleri, Müzik sınıfında yapılmaktadır. Fen ve Teknoloji dersleri, müfredatın uygunluğu ölçüsünde Fen Laboratuarında deney uygulamaları ile yapılırken, belgesel bilgisayar CD’leri ve multimedia ile de öğrencilerimizin bilime olan ilgileri artırılmaktadır. Ayrıca tüm dersler için yararlanabileceğimiz zengin bir bilgisayar CD’leri arşivimiz olup müfredatların uygunluğu ölçüsünde öğrencilerimiz bu imkandan yararlandırılmaktadır. Öğrencilerimizin gerek ödevleri gerekse kişisel araştırmaları yapabilmeleri ve kişiliklerini geliştirebilmeleri için gerekli olan kültürel altyapıyı sağlayan zengin bir kütüphanemiz mevcuttur. Yoğun eğitimin yanında öğrencilerimizin fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenmiş spor salonumuz, gerek beden eğitimi dersleri gerekse ders dışı faaliyetler için öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.Öğrencilerimizin akademik anlamda kendilerini en iyi şekilde yetiştirmeleri amacıyla Morpa Kampüs ve Zambak programlarını öğretmenleri kontrolünde düzenli ve sistemli olarak kullanmaktadırlar.2. sınıftan itibaren tüm öğrencilerimiz, öğrenci merkezli İngilizce öğretim programı olan Dyned’i Laboratuar ortamında kullanmaktadırlar. Tüm öğrencilerimiz ve velilerimiz Web-Okul Programını kullanarak ders notlarına,devam devamsızlık bilgilerine ve öğretmen görüşme günlerine ulaşmaktadırlar.
Öğrencilerimize kazandırmak istediğimiz “AK UMUTLU” olma ruhunu 120 kişilik konferans salonumuzda tertip ettiğimiz sınıf geceleri, kutlama günleri, törenler, yarışmalar ve diğer sosyal aktiviteler ile sağlarken; öğrencilerimiz küçük yaşlardan itibaren, topluluk içerisinde bir konuşmayı yada gösteriyi sessizce dinlemeyi ve izlemeyi, beğeni ve takdirlerini uygun bir şekilde belirtmeyi sağladığımız bu imkanlar vasıtasıyla öğrenmektedirler.

İ L E T i Ş i M

Ak Umut Koleji - İlk/Ortaokul
Bahçelievler Mahallesi Nato Yolu Caddesi Bosna Bulvarı
Ata-2 Site Girişi No:144 34688 Çengelköy - Üsküdar / İstanbul
Telefon : (0216) 332 96 63 / 64 / 65 
Faks : (0216) 332 93 58
info@akumutkoleji.com
 
Ak Umut Anaokulu
Güzeltepe Mh. Çamlıktepe Cd. No: 65 - 34688
Çengelköy - Üsküdar / İstanbul
Tel : 0 216 332 44 34    Faks : 0 216 332 44 62