Kıdzanıa İstanbul' Ramazan Şenlikleri BambaşkaGerçek dünyanın küçültülmüş halini sunan, dünyanın 1 numaralı çocuk cumhuriyeti ‘KidZania’, Ramazan ayı boyunca birbirinden renkli ve eğlenceli etkinliklerle çocukların kalbinde yine taht kuruyor.


Kıdzanıa

Gerçek dünyanın küçültülmüş halini sunan, dünyanın 1 numaralı çocuk cumhuriyeti 'KidZania', Ramazan ayı boyunca birbirinden renkli ve eğlenceli etkinliklerle çocukların kalbinde yine taht kuruyor.

Dünyanın ilk uluslararası tema parkı olarak 16 ülke ve 19 şehirde faaliyet gösteren ve 4-14 yaş arası çocuklara eğlenerek öğretmeyi amaçlayan KidZania, Ramazan ayının özlenen geleneklerini çocuklarla buluşturmaya hazırlanıyor. Çocuklara eğlenirken gerçek hayat deneyimi kazandıran KidZania, Üsküdar Akasya'da birbirinden güzel aktivitelerle ve farklı konseptiyle hem çocukların hem de büyüklerin gönüllerini fethetmeye devam ediyor.

Sektörünün dünyada en hızlı büyüyen ve pek çok ödül almış tek çocuk markası olan KidZania, Ramazan ayının vazgeçilmezlerinden olan Hacivat ve Karagöz oyunlarıyla çocukları eğlendirirken, aynı zamanda birlik, beraberlik kavramlarını pekiştirerek, Ramazan geleneklerini küçük ziyaretçileri için yeniden yaşatıyor.

KidZania İstanbul'da, tüm gün farklı aktivite alanları içerisinde geleceğin mesleklerini keşfeden çocuklar, Ramazan ayı boyunca düzenlenecek olan kendilerine özel atölyelere katılarak Hacivat ve Karagöz yapımını da deneyimleme imkanı buluyor olacak.

Orta oyununun en güzel örneklerinin de sahne alacağı KidZania'da, kanun dinletisi eşliğinde Ramazan'ın olmazsa olmaz tatlarından olan birbirinden lezzetli macun ve şerbet ikramları yapılacak.

Çocukların büyülü dünyası KidZania, 9 Temmuz Perşembe sihirbaz gösterisi ve renkli balon şovuyla, 10 Temmuz Cuma jonglör gösterisi ve interaktif gösteri 'Canlı İbiş ve Beyefendisi'yle, 11 Temmuz Cumartesi 'Beyefendinin Konağı' adlı kukla gösterisi, eğlence dolu pandomim ve tahta bacak gösterileriyle çocukları yine mest edecek.

Keşif ve eğlence cumhuriyeti KidZania'nın Ramazan eğlencelerini ve hazırladığı sürprizleri aileler de çocuklarıyla birlikte doyasıya yaşayabilecekler.