ÜSKÜDAR’A YENİ OTOBÜS HATTIGüzeltepe ve Küplüce mahallelerini Dereboyu üzerinden merkeze bağlayan 15i Güzeltepe-Küplüce-Üsküdar İETT otobüs hattı hizmete açıldı.


üsküdar

Güzeltepe ve Küplüce mahallelerini Dereboyu üzerinden merkeze bağlayan 15i Güzeltepe-Küplüce-Üsküdar İETT otobüs hattı hizmete açıldı.
Güzeltepe Mahallesi ile Üsküdar arasındaki ulaşımı kolaylaştırması beklenen Güzeltepe-Küplüce-Üsküdar otobüs hattı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in katılımıyla hizmete açıldı.
İlk seferini Sabah saat 06.30’da Güzelyalı’dan başlayarak gerçekleştiren 15İ hat numaralı otobüs, yolcularını Dereboyu üzerinden güneşin ilk ışıklarıyla Üsküdar Merkez’e taşıdı. Hilmi Türkmen, yaklaşık 20 dakika süren yol boyunca vatandaşlarla sohbet etti.
Açılan yeni hattın hem Üsküdar Merkez’den mahallelere ulaşmak isteyen yolculara, hem de Güzeltepe ve Küplüce Mahallesi sakinlerine hayırlı olmasını dileyen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Bu hat sadece Güzeltepe ve Küplüce Mahalleleri için değil, tüm Üsküdar için değer taşıyor. Vapur ve Marmaray gibi ulaşım araçlarının bulunduğu meydana kadar gelen 15İ hattı, mahalle sakinlerimizin Avrupa yakasına dahi kolayca geçmelerinde rol oynayacak" dedi.