Üsküdar Hamsi ŞenliğiÜsküdar Hamsi Şenliği : Marmaray'da Hamsi FışkırdıÜsküdar Hamsi Şenliği

Üsküdar Belediyesi tarafından Üsküdar'da Hamsi Şenliği düzenlendi. Marmaray'ın Üsküdar sahil çıkışında gerçekleştirilen şenlikte vatandaşlara 2 ton kızarmış hamsi, sandviç ve helva eşliğinde dağıtıldı. 

Özellikle güzel havanın da etkisiyle evlerinden çıkıp bahar havası almak ve Üsküdar sahil şeridinin tadını çıkarmak amacıyla Marmaray'ı kullanarak ilçeye gelen vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören hamsi şöleninde, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ile AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen vatandaşlara ekmek arası hamsi ve helva dağıttı.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara şölene ilişkin olarak yaptığı açıklamada, 2004 yılında temeli atılan Marmaray’ın o dönemlerde hayal olduğunu, ancak hayalin gerçeğe dönüştüğünü ve çağımızın projesinin Üsküdar’a bolluk ve bereket getirdiğini belirtti.  Hamsi şenliğinin Marmaray’ın bereketini yansıttığını dile getiren Mustafa Kara, Üsküdar’daki bu bereketin yerel seçimlerde sandıklara da yansıyacağını ve Başbakan’ın ilçesinde yeni belediye başkan adayları ile oy rekoru kıracaklarına inandığını ifade etti. 

AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen ise yaptığı konuşmada Üsküdar’ın bir Harem toprağı olduğunu, huzur ve bereket şehri olduğunu dile getirirken, Marmaray’ın yanı başında gerçekleştirdikleri şenlikte birliği, beraberliği ve kardeşliği hamsinin bereketiyle yaşadıklarını ifade etti. Türkmen, 2001 yılında milletin siyasete ve siyasetçiye güveninin sıfır olduğu bir dönemde AK Parti olarak millete hizmetkâr olduklarını, gücünü milletten alan AK Kadroların girmiş oldukları 3 genel seçim, 2 yerel seçim ve 2 referandumda da Allah’ın izni ve milletimizin takdiri ile büyük bir başarı elde ederek bugünlere geldiğinin altını çizdi.  Türkmen, 10 yıllık genel idare ve 12 yılık yerel idarede yaptıkları hizmetlerle milletin güvenine layık olduklarını gösterdiklerini, 30 Mart yerel seçimlerinde de milletten aldıkları bu güvenle özellikle Üsküdar’da yeni bir rekora imza atacaklarına inandığını dile getirdi. Hilmi Türkmen, “Bu millete mutluluğu ve huzuru çok görenler, 30 Mart’ta ağır bir Osmanlı tokadını alınlarında görecekler” dedi.

 

Kaynak: http://www.uskudar.bel.tr/tr-TR/haberler/Sayfalar/Haber.aspx?hid=4427