Ünalan Anadolu İmam Hatip LisesiKurum Kodu : 974751 Kurum Adı : Ünalan Anadolu İmam Hatip Lisesi Telefon : 02163245147 -02163245148 WEB Adresi : http://unalanihl.meb.k12.tr Adres : Ünalan Mah. Derem Sokak No 1 ÜSKÜDAR / İSTANBUL


Ünalan Anadolu İmam Hatip Lisesi

 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında Üsküdar’a İl Özel İdaresi tarafından kazandırılan ve Üsküdar Belediyesinin katkılarıyla faaliyete geçirilen Ünalan Anadolu Kız İmam Haitip Lisesi ve Kız İmam Hatip Ortaokulu, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
   6500 m2  alanda yapılan, 34 derslikten oluşan okulun açılışına Üsküdar kaymakamı Mustafa GÜLER, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa KARA, Üsküdar Milli Eğitim Müdürü İlyas TEKİN, ilçe müftüsü M.Vefa ÖZDEMİR, İlçe Başkanı Sinan AKTAŞ, il meclis üyeleri, yöneticiler, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
   Okul müdürü Aytekin YILMAZ’ın açılış konuşmasıyla  başlayan törende Üsküdar Milli Eğitim Müdürü İlyas TEKİN, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa KARA ve Üsküdar Kaymakamı Mustafa GÜLER birer konuşma yaparak emeği geçenlere teşekkür ederek okulun ve yeni öğretim yılının hayırlı olmasını dilediler.
   Katkılarından dolayı Milli Eğitim Müdürü İlyas TEKİN, Belediye Başkanı Mustafa KARA’ya plaket verdi.

Kurum Kodu    :    974751
Kurum Adı    :    Ünalan Anadolu İmam Hatip Lisesi
Telefon    :    02163245147 -02163245148
WEB Adresi    :    http://unalanihl.meb.k12.tr
Adres    :    Ünalan Mah. Derem Sokak No 1 ÜSKÜDAR / İSTANBUL
VİZYON
Öğrencilerimizi ülkemizin ve dünyamızın ihtiyaç duyduğu din, bilim, sanat ve kültür alanlarında yetkin, kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayabilen, problemlere çözüm üretebilen, ahlaki olgunluğa sahip fertler olarak yetiştirerek yüksek öğrenime hazırlamak.
MİSYON
Milli Eğitimin Temel Amaçları doğrultusunda; Bilgili, kültürlü, başarılı, kendine güvenen, kendi değerlerimizle birlikte insanlığın ortak kazanımları olan evrensel değerleri özümsemiş, yaratılanı ‘Yaradan’dan ötürü sevebilen, sorun değil çözüm üreten, farklılıkları doğal ve zenginlik kabul edip bunlardan yararlanmayı hedefleyen; insana, düşünceye, özgürlüğe, ahlaka ve kültürel mirasa saygı duyan kişilikli fertler yetiştirmektir.