Hasan Tan İlköğretim OkuluOkul Adı : Hasan Tan İlkokulu Telefon : 0216 325 39 16 0216 326 96 97 Adres : Acıbadem Mh. Cüneyt Koşal Sokak No28 Üsküdar/İstanbul


Hasan Tan İlköğretim Okulu

Okul Adı    :    Hasan Tan İlkokulu
Telefon    :    0216 325 39 16 -0216 326 96 97
WEB Adresi    :    http://hasantanilkokulu.meb.k12.tr
Adres    :    Acıbadem Mh. Cüneyt Koşal Sokak No28 Üsküdar/İstanbul

VİZYON
Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, hoşgörülü, bilimsel düşünebilen mevcut kaynakları ve teknolojiyi kullanarak geliştirebilen, Türkçeyi güzel konuşan ve koruyan; yurdunu, milletini, bayrağını seven, millî ve manevi değerlerine sahip çıkan, geliştiren yaygınlaştırma yönünde çaba gösteren, ahlak kurallarını benimsemiş, özümsemiş hak ve görevlerinin bilincinde olup yaşama geçiren, sanatsal yetenekleri gelişmiş,kendisine,ailesine ve milletine faydalı ,dürüst, çalışkan ,ileriyi gören ,çözüm üretip geliştirebilen Atatürkçü gençler yetiştirmektir.
MİSYON
Gözlemci, araştırıcı, yapıcı ve yaratıcı olabilen, tartışılabilen, analiz yapabilen ve doğru sonuca ulaşabilen, olanaklardan doğru yararlanabilen, teknolojik gelişmelerden yararlanan, iyi donanımlı dersliklerde okuyan, öğrenmeye yardımcı araçlar kullanabilen öğrenciler yetiştirip Türk Milli Eğitim camiasında ve bölgemizde başarı sahibi olabilmektir

İl ve İlçe Merkezine Uzaklık:Okulumuz Üsküdar ilçesi sınırları içerisinde olup Kadıköy ve Üsküdar ilçelerinde yer alan Acıbadem cd üzerinde Cüneyt Koşal sokakta yer almaktadır Acıbadem Türk Telekom ilköğretim okulu ve Çamlıca Kız Anadolu Liseleri ile komşudur. Yerleşim yeri olarak çevrede yaşlı bir nüfus ikamet etmekte olduğundan öğrenci potansiyelinin çoğunluğunu yerleşim planı dışından karşılamaktayız.
Ulaşım    :Kadıköy´den 1 ve 3b otobüsleriyle , Üsküdar´dan kalkan 6 numaralı otobüsle okulumuza ulaşabilirsiniz. Ayrıca Üsküdar ve Kadıköy´den Çamlıca´ya giden Minibüslerle de ulaşımı sağlayabilirsiniz.