ABC ÇocukeviTelefon : 0216 325 1426 Fax : 0216 325 1426 Adres : Ord. Prof. Fahrettin Kerim Gökay Cad. No : 41 / Altunizade / Üsküdar Şehir : İstanbul - Anadolu


ABC Çocukevi

23  yıldan bu yana geniş olanaklarıyla 2-6 yaş (okul öncesi) çocuklarına hizmet veren ABC Çocukevi Türkçe ve İngilizce iki ayrı ana programla  çalışmalarını sürdürmektedir. Bu çalışmalarını yeni açılan ÇEKMEKÖY şubesiyle daha da genişletmeyi hedeflemektedir.
 
ABC Çocukevi’nin Misyonu;

Çocuklarımıza profesyonel bir anlayışla sağlık, beslenme, oyun ve eğitimi sıcak bir yuva-ev ortamında sağlamaktır.

Amaç, çocuklarımızın her türlü ortamda kendini ifade edebilen,düşünsel anlamda  kısıtlanmamış , kişilikli, özgür bir yapıyla başarılı ve mutlu olmasıdır.

Eğitim programımızda; çocuklarımızın yaşlarına uygun altyapıları oluşturulurken; Zihinsel gelişimleri(eğitsel etkinlikler, satranç, lego, puzzle, vb.)

Oyunla öğrenme Bedensel etkinliler (ritmik jimnastik, dans ve spor vb.)


“Çocuklarla Sanat” çalışmaları (müzik, resim, kolaj, seramik, canlandırma, yaratıcı drama vb.)


Geziler (doğa yürüyüşleri, müze, sinema, tiyatro, vb.)

 
Bu etkinliklerimiz görsel-işitsel sistemlerle desteklenmektedir.


Aylık görüşmelerle çocukların durumları ailelerle değerlendirilir ve aylık gelişim grafikleri çıkarılır.

Türkçe ana programlar da eğitsel ve kültürel bütünlük içinde  büyük oranda İngilizce ‘ye  yer verilmektedir.


İngilizce ana program ise tam gün İngilizce olarak  uygulanmaktadır.

Entegre Laser Disc-DVD Sinema Sistemi ile,Eğlence,eğitim ve İngilizce  dil eğitimi aşılanmakta ve “Öğrenceli Bilgisayar” kullanımının temelleri atılmakta,özellikle İngilizce –anadili yöntemi- ile işlenmektedir(günlük yaşam  uygulaması) Video-kart bağlantısı ile bilgisayar destekli eğitim doğrudan büyük ekranda uygulanmaktadır.

Sinema Sistemi ve Bilgisayar Destekli Eğitim‘de çocuklar kendileriyle ilgili gelişmeleri, dünyanın diğer çağdaş ülkeleri ile aynı anda  izlemektedir.

Güvenlik’ten servis görevlisine, koordinatör,sorumlu müdür,psikolog, eğitim danışmanı , öğretmenler, branş öğretmenleri …

Tüm bunlar konusunda uzman, deneyimli ve kendimize özgü iç eğitim sürecinden geçmiş bir kadro ile uygulanmaktadır.

Piyano eğitiminden yemek yemeye kadar  her şeyi eksiksiz olarak  ve en doğru ölçülerle –ilkelerimiz  doğrultusunda- Toplam Kalite Anlayışı  içinde sunma çabamız vardır. Bütün çalışmalarımız da olabildiğince “Çoklu Zeka” yönteminden yararlanmaktayız.

Tüm eğitim anlayışımız eğlence temeline - Öğrenceli Sistem’e dayanmaktadır.