Fatih İlköğretim OkuluOkul Adı : Fatih İlkokulu Telefon : 0216 318 32 05 -0216321 76 96 Adres : Güzeltepe M. Küçüknamazgah C. No 4 Üsküdar / İSTANBUL


Fatih İlköğretim Okulu

Okulumuzun Tarihçesi: Fatih İlköğretim Okulumuz 1988 yılında Fatih Ortaokulu adıyla eğitim öğretime başlamıştır. 1994 yılında ilave kat yapımı ile okulumuzun öğrenci kapasitesi artırılmış,  1991 -1995 yıllarında dışarıdan ortaokul bitirme imkanı ile bir çok kişi ortaokul mezunu olmuştur. Okulun açılışı ile müdürlüğe atanan M. Hikmet DÜMÜR 1999 yılına kadar görevini sürdürmüştür. 1999- 2003 yılları arasında müdürlük görevini Rasim DİKİCİ vekaleten yürütmüş, 2003-2010 tarihleri arasında ise Ahmet ÜNAL Okul Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 17 Ağustos 2010 tarihinden itibaren Hüsnü YAVUZ Okul Müdürü olarak göreve başlamıştır. Eğitim felsefemiz, Türk Milli Eğitiminin amaç ve ilkeleri ile Atatürk ilke devrimlerinin ışığında ülkemizi yarınlara taşıyacak olan nesillerin yetiştirilmesinde rol oynamaktır. Bu günün çocukları hızla gelişip değişen teknolojik imkanları tanımalı, gerektiğinde kullanabilmelidir. Bu yolla öğrencilerimiz yakın ve uzak çevreyle etkileşim içinde zihinsel ve bedensel yönden kendini geliştirebilmelerine imkan sağlanmalıdır. Okulumuzun öğrenci, öğretmen, veli ve çalışanlarıyla birlikte geçmişte bir çok hatıra taşıdığının bilincindeyiz. Web sitemiz aracılığıyla sadece bu güne ve yarına değil geçmişe de seslenmek isteriz. Sesimizin, görüntümüzün ulaştığı her yer ve bizimle ilgili hatırası olan herkesle sitemiz aracılığıyla da görüşmek isteriz. Saygılarımızla.   Okulumuzda halen 1 müdür 2 müdür yardımcısı 1 Rehber öğretmen 1 Bilişim Teknolojileri Formatör öğretmeni 11 Branş, 10 Sınıf, 2 Ana sınıfı öğretmeni olmak üzere 28 EÖH personeli bulunmaktadır. Halen (2010-2011 Öğretim yılı) Görsel Sanatlar ve 3B sınıf öğretmenleri ücretsiz izinde olup yerlerine ücret mukabili öğretmen girmektedir. 2 kadrolu hizmetlimiz bulunmaktadır. Ayrıca Okul-Aile Birliği imkânları ile 1 memur, 1 Aşçı, 1 Hizmetli çalıştırmaktayız. Okulumuz;
Giriş katında 1 müdür 2 Müdür yardımcısı 1 Memur 1 Konferans salonu 1 Laboratuar 
1 BTS bulunmaktadır. Kalorifer dairesi ve Hizmetli odası da giriş katındadır. Kalorifer dairesinin hemen yanında Spor odası bulunmaktadır. Bay-Bayan ve Engelli Tuvaleti giriş katındadır.
1. Katta 9 derslik, Öğretmenler odası, Müdür yardımcısı odası, Özel eğitim Sınıfı, Erkek-Kız öğrenci tuvaletleri bulunmaktadır.
2. Katta 9 derslik, Kütüphane,  Rehberlik servisi, Erkek-Kız öğrenci tuvaletleri bulunmaktadır.
Okulun arka tarafında ana sınıfı binası bulunmaktadır. Halen 3 kız 8 Erkek öğrenci vardır.
Okulun arka tarafında Kantin eklenti binası bulunmaktadır
Halen… Sınıfımızda Projeksiyon bulunmaktadır. Fen Laboratuarı 2010 güçlendirme onarımından sonra dersliğe dönüştürülmüştür. Giriş katında yeni bir Fen laboratuarı yapılacaktır.  
 
Okul Adı    :    Fatih İlkokulu
Telefon    :    0216 318 32 05 -0216321 76 96
WEB Adresi    :    http://fatih-ilkokulu.meb.k12.tr
Adres    :    Güzeltepe M. Küçüknamazgah C. No 4 Üsküdar / İSTANBUL

VİZYON
Milli ve evrensel değerleri benimseyen, kendi kurum kültürünü oluşturup geliştirerek, emsalleri içinde çekim merkezi olma konumunu sürdüren, yenilikleri takip ederek hızla uyum gösterip farklılık sergileyen çağdaş bir okul olmaktır.
MİSYON
Demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, yurdunu ve milletini seven, tarihini,kültürünü bilen,özgüven sahibi, ilgi ve yetenekleri konusunda eğitilmiş, kendini doğru ifade edebilen, bilgi ve teknolojide dünya ile bütünleşebilen nesiller yetiştirebilmektir.

İl ve İlçe Merkezine Uzaklık    :     4-5 km
Ulaşım    :    15 B 15 ÇK
Yerleşim Yeri Bilgisi    :    Güzeltepe Mah. Küçük Namazgah Cad. No:4 Üsküdar İstanbul