ÖZEL BİLTEK İLKOKULUAdres : Ünalan Mah. Demir Sk. Kiptaş blk Karşısı No:31 Üsküdar - İSTANBUL Telefon : +90 216 472 49 72


ÖZEL BİLTEK İLKOKULU

SINIFLARIMIZ 
Öğrencilerimiz 24 kişilik sıcak, aydınlık ve güvenli sınıflarda eğitim alırlar. Sınıflarımızda kütüphane, panolar ve her öğrenciye ait dolaplar bulunur. İkinci kademe sınıflarımızda öğretmen masası yerine kürsü kullanılır. Bu sayede öğretmenlerimiz daha rahat ders anlatma ve sunum imkânı bulurlar.
FEN ve TEKNOLOJİ LABORATUVARI 
Fen bilgisi ile ilgili deney araç gereçleri, akıllı tahta ve tepegöz bulunan fen ve teknoloji laboratuarımız öğrencilerin kişisel çalışmalarını yapabilecekleri konumda hazırlanmıştır.
BİLGİSAYAR LABORATUARI 
Her öğrenciye ait son teknoloji ile sürekli güncellenen birer bilgisayar, bir öğretmen bilgisayarı, akıllı tahta, özel bilgisayar koltukları, internet ve ağ bağlantıları, internet filtre ve güvenlik programları, eğitici panolar ve materyallerle özel olarak dizayn edilmiş tam donanımlı bilgisayar laboratuarımızda öğrencilerimiz bilgi teknolojileri ile donanmış bireyler olma yolunda ilerliyorlar.
MÜZİK ODASI 
Okulumuzda, akustik, teknik ve uygulama açısından özel olarak tasarlanmış 24 kişilik müzik odasında profesyonel bir org, müzik seti ve ses tesisatı, 20 farklı enstrüman, 7 adet eğitici müzik tablosu, kaynak kitaplar ve CD arşivi ile etkili bir müzik eğitimi verilir.
GÖRSEL SANATLAR VE TEKNOLOJİ TASARIM ATÖLYELERİ 
Okulumuzda Görsel Sanatlar Dersi ve Teknoloji Tasarım derslerinin uygulandığı, Geleneksel Türk Sanatları (tezhip, minyatür, ebru, vitray), seramik, alçı çalışmaları, resim, ahşap maket ve profesyonel maket kulüplerinin faaliyet gösterdiği teknik donanıma sahip 2 adet resim atölyemiz mevcuttur.  Öğrencilerin çalışmalarını özgürce yapabileceği, çeşitli resim ve boyama tekniklerinin kullanıldığı teorik derslerde ise   projeksiyon cihazı  ile görsel eğitim yapılan derslerde ortaya çıkan eserler atölye panolarında sergilenerek öğrencilerin başarısı desteklenmektedir. Ayrıca ders öğretmenleri tarafından farklı tekniklerde hazırlanan duvar panoları belirli gün ve haftalara göre hazırlanarak, okul duvarlarını süslemekte ve öğrencilere örnek olarak sergilenmektedir. Yüzeyi cam ile kaplanarak özel tasarımla hazırlanmış 6 adet çalışma masası ve 24 öğrencinin aynı anda aktivite yapabileceği geniş ve ferah bir ortam, projeksiyon sistemi, ses sistemleri, çalışma ve eserlerin muhafaza ve depolanabileceği açık-kapalı öğrenci ve malzeme dolapları, 3 adet özel olarak hazırlanmış tezgah tarzı lavabolar, öğrenci çalışmalarının sergilenebileceği duvar raf sistemleri, özel aydınlatma sistemleri ve geniş açılı pencerelerle öğrencilerimizin sanatsal ifade güçlerini güç katılması amaçlanmıştır.
SPOR SALONLARI
Okulumuzda ön ve arka kısımda iki adet bahçe, farklı spor etkinlikleri için kullanılan üç kapalı spor salonu, biri ön bahçede biri arka bahçede olmak üzere iki adet voleybol sahası, bir adet futbol ve bir adet de basketbol sahası bulunmaktadır.
KONFERANS SALONU 
En son teknoloji kullanılarak özel ses ve ışık sistemi ile donatılmış, kliması, projeksiyon cihazı ve otomatik sahne perdesi, kumanda odası, kulisi, fuayesi ve iki adet wc’si bulunan 315 kişilik çok amaçlı konferans salonumuzda; çocuklarımıza ve velilerimize yönelik sinema gösterimi, seminer programları, konferanslar, forumlar, tiyatro/drama çalışmaları ve gösterileri, anma kutlama programları, yarışmalar, paneller, münazaralar düzenlenerek eğitime tam destek verilmektedir.
ÇOK AMAÇLI SALON 
Çok amaçlı salonumuz 50 kişi kapasiteli olup, kulüp faaliyetleri, küçük çapta tiyatro ve sinema gösterileri, yarışma ve seminer programları, ayrıca toplantı ve brifingler gerçekleştirilir
KÜTÜPHANE
Modern teknolojinin hayatı kolaylaştıran olanakları, günün bilgi çağını oluşturan tüm eserler kitapların içinden çıkmıştır. Yeryüzü, bilgisayar ortamına taşınamamış ve taşınamayacak kadar bilgi ve kitapla doludur. Biltek Koleji, tüm öğrencileri için kitapların uçsuz bucaksız dünyasından zengin bir kütüphane olanağı sunmaktadır. Sanattan bilime, edebiyattan süreli yayınlara kadar yüzlerce yapıt Biltek Koleji kütüphanesinde araştırmayı, öğrenmeyi, düşünmeyi ve eğlenmeyi destekliyor..
Adres :

Ünalan Mah. Demir Sk.
Kiptaş blk Karşısı No:31
Üsküdar - İSTANBUL
Telefon :

+90 216 472 49 72
Faks :

+90 216 472 82 38
E-posta :

www.bilgi@biltekkoleji.com
Web Sitesi :

www.biltekkoleji.com