ÖZEL ASFA HALİL NECATİ İLKOKULUBarbaros Mah. Mütevelli Çeşme Cad. No:21/3 34662 Üsküdar /İstanbul Tel : 0216 474 39 39 (pbx)


ÖZEL ASFA HALİL NECATİ İLKOKULU

1987 yılında Asfa Dershanesi ile Altunizade’deki merkez kampüste eğitim camiasına adım atan Asfa Eğitim Kurumları, 1991 yılında açılan Ahmet Mithat Anadolu Lisesi, Halil Necati İlköğretim Okulu, 1994’te açılan Arda Asalet Anadolu Lisesi, Mustafa Enver İlköğretim Okulu, 2005’te açılan Asfa Fen Lisesi ile 2007’de açılan Arda Asalet ve Arda Ravza Anaokulu olmak üzere toplam yedi okulda eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmüştür.
Asfa Eğitim Kurumları; 2013-2014 öğretim yılından itibaren  Asfa Halil Necati İlkokulu, Asfa Halil Necati Ortaokulu, Asfa Mustafa Enver İlkokulu, Asfa Mustafa Enver Ortaokulu, Asfa Fen Lisesi, Asfa Ahmet Mithat Anadolu Lisesi, Asfa Gönül Aydınlığı Çocuk Kulübü ve Asfa Ravza Çocuk Kulübü olarak eğitim-öğretime devam etmektedir.
Özel Asfa Eğitim Kurumları’nın öncelikli hedefi, kendisi ve çevresiyle barışık, düşünce ve inançlara saygılı, çevre ve ülke sorunlarına duyarlı bir nesil yetiştirmektir. Çocuklarda bireysel farklılık ve yetenekleri ortaya çıkarmaya, aile, arkadaşlık, dostluk kavramlarını öğrenmelerini sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır.
Asfa Eğitim Kurumları’nın en önemli amacı gelişen ve değişen teknolojiyi etkin kullanabilen, araştıran, sorgulayan, özgüveni gelişmiş, özgür bireyler yetiştirmektir.
İlkokul düzeyinde, temel akademik gelişimlerini sağlamak üzere öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını dikkate alarak kabiliyetlerini ortaya çıkaran, kolaylaştırıcı yöntemler kullanarak öğrenmeyi eğlenceli hale getiren bir yaklaşımı benimsemekteyiz.
Öğrencilerimizin tecrübeli sınıf öğretmenleri ile en iyi düzeyde akademik gelişim sağlaması, uluslar arası standartlarda İngilizce eğitimi alması ve milli manevi değerlerimizin kazandırılması görevimizdir.
Müzik, resim gibi güzel sanatlardaki yeteneklerini ortaya çıkarmak, değişik spor dallarındaki becerilerini geliştirmelerini sağlamak üzere öğrencilerimizin sosyal gelişimlerini destekleyici çalışmalar yapılmaktadır.
 
                                                                    Temel Dinamikler
 
                                                                 *  Nitelikli Öğretmen Kadrosu
 
                                                                 * Akıllı Sınıflar
 
                                                                 *  Sağlıklı Ortam
ADRES:
Barbaros Mah. Mütevelli Çeşme Cad. No:21/3 34662 Üsküdar /İstanbul
Tel : 0216 474 39 39 (pbx)
Fax : 0216 474 39 50
asfamerkez@asfa.k12.tr