8.ÖZEL SPORCULAR (ENGELLİLER) ATLETİZM YARIŞMALARI8. ÖZEL SPORCULAR ATLETİZM YARIŞMALARI - 21-22 Mayıs 2014


8.ÖZEL SPORCULAR (ENGELLİLER) ATLETİZM YARIŞMALARI

R03;ÜSKÜDARDA SEVGİ HER ENGELİ AŞACAK

 

8.ÖZEL SPORCULAR (ENGELLİLER) ATLETİZM YARIŞMALARI

       
Üsküdar Belediyesi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Gençlik Spor Müdürlüğü  ve Marmara Üniversitesi  işbirliği ile bu yıl sekizincisini düzenleyeceği  ‘Özel Sporcular Atletizm Yarışmaları’ 21-22 Mayıs 2014 tarihlerinde Üsküdar da gerçekleştirilecek.

Anadolu Hisarı Yerleşkesi’nde düzenlenecek olan şenliklere Kocaeli, Yalova, Zonguldak, Malatya, Bursa, Eskişehir, Edirne, Karadeniz Ereğlisi olmak üzere toplam 8 ilden otistik, zihinsel engelli, işitme ve görme engelli sporcular katılacak. İstanbul’dan genelinden ise 26 ilçedeki 110 okuldan 1500 engelli sporcunun katılacağı atletizm şenliklerinde 15 hakem ve 240 öğretmen görev alacak. Yarışmalarda dereceye girenlere toplam 1500 madalya dağıtılacak.
 
"Gülümse Hayata" sloganıyla sekizincisi düzenlenecek olan şenliklere her yıl ilgi çoğalıyor. ilk yılda 344 özel sporcunun katıldığı Engelliler Atletizm Yarışmaları’ne geçtiğimiz yıl 1280 özel sporcu iştirak etmiştir.

 

Açılış: 21.05.2014  10:00
Yer:    Anadolu Hisarı Yerleşkesi Cuma Yolu Cad. 
          Anadolu Hisarı- Beykoz

 

 

ÜSKÜDAR'DAN HAYATA GÜLÜMSEDİLER...

Üsküdar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Gençlik Müdürlüğü ve Marmara Üniversitesi iş birliği ile bu yıl 8. Düzenlenen Özel sporcular Atletizm yarışmaları büyük bir coşku ile başladı.

Programa; İstanbul Vali yardımcısı Yalcın BULUT, Beykoz Kaymakamı Süleyman ERDOĞAN, Üsküdar Kaymakamı Mustafa GÜLER, İl Milli eğitim yardımcısı Ahmet KOÇİBAR, Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Mecit ÇETİNKAYA ve Trabzonspor Kulübü başkanı İbrahim HACIOSMANOĞLU katıldı

‘’Gülümse Hayata’’ sloganıyla düzenlenen yarışmalar 1500 Engelli sporcunun geçit töreni ile başladı. Geçit töreninden sonra bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN;

‘Bu organizasyon başka…

Diğerlerinden anlamlı ve önemli… İsmiyle müsemma, özel…çünkü bu organizasyonu Engelli kardeşlerimiz için gerçekleştiriyoruz. Engelli kardeşlerimizin engellerini aşmak için, onlarla hayatı paylaşmak için gerçekleştiriyoruz. Bunun için ‘’ Engelleri Aşıyoruz, Hayatı Paylaşıyoruz ‘’ diyoruz. Bizim için bu çocuklarımızın gülümsemesinden daha önemli bir şey yok.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinize engelsiz bir hayat diliyor, yarışmaya katılan ve benim gözümde her biri 1. Olan tüm kardeşlerimizi kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum’ dedi.

Anadolu Hisarı yerleşkesi’nde düzenlenen yarışmalara Kocaeli, Yalova, Zonguldak, Malatya, Bursa, Eskişehir, Edirne, Karadeniz Ereğlisi olmak üzere toplam 8 ilden ve İstanbul’un 26 ilçesinden otistik, zihinsel engelli, işitme ve görme engelli sporcular katılıyor. İki gün sürecek olan yarışmalarda dereceye girenlere toplam 1500 madalya dağıtılacak.

Kaynak: Üsküdar Belediyesi