Av. İrfan Karacan



1970 yılında Malatya’ya bağlı Karaca Köyü’nde doğdu.



Av.İrfan Karacan

lında Malatya’ya bağlı Karaca Köyü’nde doğdu. İlk, orta ve liseyi Malatya’da okudu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. 24 yıldır Üsküdar’da yaşıyor ve 20 yıldır burada avukatlık yapıyor. Ayrıca Boğaziçi Alarm İzleme Merkezi LTD ve Artech Teknoloji Güvenlik Sistemleri LTD şirketlerinin de ortağı.

10 yılı aşkın süredir Üsküdar CHP üyesi olan Karacan, ilçe örgütünün hukuk ve seçim komisyonlarında görev aldı. 2007 Genel Seçim, 2009 Yerel Seçim ve 2010 Referandumuna ilişkin seçimlerde, seçim sandığının güvenliği için avukatların örgütlenmesini sağladı. 2011 yılında hukuk işlerinde sorumlu il başkan yardımcılığı görevini yaptı. CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı iken seçimlerde parti adına görev yapmak üzere 822 avukat meslektaşından bir bilgi bankası oluşturdu. Seçim sandığının güvenliği için sandık sorumlularına 39 ilçede, 54 eğitim konferansı gerçekleştirdi. Seçimde görev alacak partililere görevlerine ilişkin broşürleri hazırlayıp ellerinde bulunmasını sağladı. 300 bin adet “seçim kanunu” ve sandık kurullarının görev, yetkilerini gösterir kanun ve genelgeleri kitapçık haline getirerek dağıtımını sağladı. 2009 yerel seçimlerinde Üsküdar Belediye Başkanlığı için ilçemizin ihtiyaç ve sorunlarını gösterir, seçim propagandasına ilişkin projeleri hazırladı.

Üsküdar Hukukçular Derneği’nde yöneticilik, Çağdaş Avukatlar Derneği’nde üyelik ve Anadolu Yakası Malatyalılar Derneği’ne üyelik gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalışmalarda bulundu. Ergenekon Soruşturması sırasında Üsküdar ÇYDD’de yapılan hukuksuz baskınlar ve Kadıköy Belediyesi’ne yapılan siyasi operasyona karşı avukat olarak görev aldı. Gezi Olayları’nda mağdur olan yüzlerce insana hukuksal anlamda destek verdi. Bunların başında Çarşı Grubu olarak adlandırılan Beşiktaş taraftar gurubunun vekilliğini yaptı.

İşadamı ve Avukat İrfan Karacan İstanbul İl Delegesi’dir.