İstanbul Dsi Spor Kulübü Derneği



Adres: Libadiye Cad. 100. Yıl Durağı K.Çamlıca Üsküdar Telefon: 0216 325 63 20


İstanbul Dsi Spor Kulübü Derneği

Dernek Başkanı:M. Sinan Pulur

Adres:  Libadiye Cad. 100. Yıl Durağı K.Çamlıca Üsküdar

Telefon:  0216 325 63 20

Ülkemizde tesis sıkıntısı çekilen bir dönemde İstanbul gibi metropol bir şehrin  adeta tam ortasında ender kulüplerde bulunan bir tesise sahip olan İstanbul DSİ Spor Kulübü Basketbol, Futbol, Tenis, Masa Tenisi, ve Voleybol olmak üzere 5 dalda faaliyet göstermektedir.

     Kurulduğu 1977 yılından bu yana derneğimiz kuruluş amacı doğrultusunda; çalışan DSİ personeli ile bulunduğu çevresine ve gençliğe spor ve sosyal faaliyet yaptırarak, DSİ’lilik ruhunu güçlendirerek dayanışmanın doğmasına katkı sağlamak amacı ile DSİ adına yakışır ilkeli ve tutarlı bir biçimde faaliyetini sürdürmektedir.

     Özellikle basketbol, masa tenisi ve futbol dallarında büyük başarıları olan kulüp geçtiğimiz dönemlerde ülke sporuna birçok milli sporcu yetiştirmiştir.

     Basketbol ve Masa Tenisinde yarışmacı takımlarımızla ilkeli bir şekilde liglerde DSİ Camiasını temsil etmeye devam etmekte olup bu faaliyetlerin çeşitlendirilerek sürdürülmesi hedeflenmiştir. 

     Spor Kulübümüzde bugün itibarıyla toplam 200 civarında lisanslı sporcumuz bulunmaktadır.

     Spor Kulübümüzde çeşitli branşlarda 10 antrenör ve 9 yardımcı antrenör ile 7 adet görevli bulunmaktadır.

     Ayrıca çeşitli dönemlerde açılan yaz ve kış dönemi spor okullarına yaklaşık 700 öğrenci  katılmaktadır. Bu sayının 1000 seviyelerine çıkarılması hedeflenmiştir. Bu sayede  DSİ camiasının dışından gelen bu çocuklarımız da  DSİ ile bütünleşmekte ve DSİ sevgisi aşılanmaktadır.

 

AMAÇLAR

     DSİ Spor, tesislerini DSİ çalışanlarının ve yakınlarının dışında hem sporcuların, hem de ailelerinin kullanımına açarak, çocukların ailelerinin gözetiminde ve birlikte spor yapmalarına imkan tanımıştır.

AMAÇLAR VE KAZANIMLAR

     Çocuklar ve Gençler

     Özellikle 6-18 yaş gençleri spora yönelterek, zararlı alışkanlıklarından uzaklaştırmak.

     Gençliğin potansiyel enerjisinin spora kanalize edilmesi gençlerin kötü alışkanlıklar ve ortamlardan uzaklaştırılmasına yardımcı olacaktır. Sonuçta kaliteli gençlik kitlesine sahip çıkılacaktır. Ayrıca hafta içi ve hafta sonları ailelerin çocukları ile birlikte spor yapmaları ve müsabakalara gelmeleri sağlanarak hem DSİ ismi ailelerin akıllarına yerleştirebilir hem de spor kültürel bir etkinliğe dönüştürülebilir.

     Sportif yatırımla birlikte küçük çocukların ve tabi ki ailelerin akıllarına DSİ sevgisini spor ile sokabilmek ve böylece kalıcı ve pozitif reklam yapabilme imkanı yaratmak.

Aileler

     Gençlerin kulübe yönlenmesiyle ailelerin de kulüp bünyesinde yapılacak organizasyonlarda kaynaştırılması, böylelikle DSİ ‘ nin ailelerce özümsenmesi ve temsil edilmesi amaçlanmaktadır.

     Sportif alanda gösterilen faaliyetlerle öncelikle gençlerin daha sonra ailelerin sağlıklı, kültürlü ve paylaşımcı bireyler haline dönüştürülmesinde ülkeye fayda sağlamak.

 

 HEDEFLER

     Ülkemiz yeraltı ve yerüstü su kaynaklarının, insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılaması için faaliyet gösteren ve halkımızla bütünleşmiş DSİ ‘ nin ve çalışanlarının adını verdiği spor kulübümüz sayesinde isminin DSİ ile birlikte anılması imkanı verilecek olan sporcuların bu konuyu dikkate alarak sporcu kimliğini oluşturmasına yardımcı olmak.

     Oluşturulacak yapı, DSİ ‘ nin 35 il çalışanından oluşan aile sayısı ve ülke genelindeki saygın konumu sayesinde DSİ ‘ nin marka değerinin arttırmasına yardımcı olmak.

     Ayrıca spor kulübünün sağlayacağı muhtemel başarılarla birlikte DSİ ‘nin ülkemize yaptığı önemli yatırımlar sayesinde toplumumuzda kazandığı saygın kimliği ile olumlu yönde katkı sağlamak.