Sabri Artam Vakfı İlköğretim OkuluOkul Adı : Sabri Artam Vakfı İlkokulu Telefon : 2164436268 -2163446705 Adres : Cumhuriyet Mah. Bulgurlu Cad. Uzundere Sokak No26 ÜsküdarİSTANBUL


Sabri Artam Vakfı İlköğretim Okulu

 

Okul Adı    :    Sabri Artam Vakfı İlkokulu
Telefon    :    2164436268 -2163446705
WEB Adresi    :    http://sabriartamio.meb.k12.tr
Adres    :    Cumhuriyet Mah. Bulgurlu Cad. Uzundere Sokak No26 ÜsküdarİSTANBUL
VİZYON
VİZYONUMUZ Gelişen Türkiye’ye katkıda bulunacak, aydın, çalışkan, sorumluluk sahibi sağlıklı bireyler yetiştirerek çevre kalkınmasının önderliği için birinci basamak olmak. HEDEFLİYORUZ Kİ, Okulumuzda bilgiyi bellemek değil, öğrenmeyi öğrenmek temel ihtiyaç kabul edilsin. HEDEFLİYORUZ Kİ, Her öğrencimiz bilimsel, akılcı ve mantıklı düşünme becerisi kazanabilsin. HEDEFLİYORUZ Kİ, Her öğrencimiz kendisiyle barışık olsun ve çevresiyle etkili iletişim becerisi kurabilsin. HEDEFLİYORUZ Kİ, Okul toplumunu oluşturan her birey, isteklerinin ve önerilerinin dikkate alınacağını eğimsel ihtiyaçlarının karşılanacağını bilsin. HEDEFLİYORUZ Kİ, OKULUMUZ BULUNDUĞU ÇEVREDE EN TERCİH EDİLEN OKUL OLSUN. ...
MİSYON
MİSYONUMUZ Sabri Artam Vakfı İlköğretim Okulu personeli olarak sinerjimizle, pedagojik ilkeler doğrultusunda öğrencilerimize akademik ve bilimsel çalışma prensibi kazandırma amacındayız. İstiyoruz ki; Okulumuzda öğrencilerin gelişimsel ihtiyaçları ön planda olsun. İstiyoruz ki; Tüm personelin ve öğrencilerin kendilerini ifade etmelerini sağlayacak çalışmalar süreklilik kazansın. İstiyoruz ki; Öğrencilerimiz uluslararası sözleşmelerle tanınan haklarını bilsin ve savunsun.
l ve İlçe Merkezine Uzaklık    :    15 Km olup-İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 20 Km dir.(Deniz yolu ulaşım yolu ile)
Ulaşım    :    Kadıköy ve Ümraniye tarafından gelen Libadiye Caddesinden geçen otobüslerle ulaşılabilinir. Kadıköyden:14B,14ES,15ÇK(Çengelköy-Güzeltepe Otobüsü),8E(Ümraniye Esenevler otobüsü), 14DK,15BK(Beykoz otobüsü)-129T(Bostancı-Taksim otobüsü),11E(Üsküdar Esatpaşa Otobüsü) bu araçlarla gelenler KIRKLAR durağında indiklerinde OPET Petrol istasyonunun iki yanından aşağıya doğru yürümeleri gerekir.Uzundere Sokağına varınca Okulun önüne çıkılmış olunacaktır.

 

Okulumuz 1995 yılında yapılmıştır.Öz Arifler Sitesi Kooperatifinin terk arsası üzerinde 1995 tarihinde Aktaş Elektrik sahibi Sabri Artam´ın adını taşıyan Sabri Artam Vakfı tarafından 1 giriş 3 kat olarak toplam 4 katlı 27 derslikli bina yapılmış ve dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel tarafından 1995 tarihinde açılarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet okulu olarak hizmet vermeye başlamıştır.2005 yılında deprem tehlikesine karşı güçlendirme işlemi de yapılmıştır.Şu an 45 İlkokul sınıfı şubesi,4 anasınıfı şubesi ve 2 özel eğitim şubesi ile eğitim ve öğretim hizmetine devam etmektedir.
: