Üsküdar'da 4.5 ay önce açılan spor tesisinde kovalı önlem7 Haziran seçimlerinden 10 gün önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından toplu açılışı yapılan dev tesislerden biriydi. Aradan 4.5 ay geçti. Bazı bölümleri halen kullanıma bile açılmadı. Ama bu sürede tesis tanınmaz hale geldi. Tam 6 havuzun bulunduğu tesiste görevliler tavandan sızan suları kovalarda toplayarak önlem almaya çalışıyor.


havuz

26 Mayıs 2015 Salı günü Cumhurbaşkanı RECEP TAYYİP ERDOĞAN'ın katıldığı toplu açılış töreni ile hizmete giren Üsküdar Mehmet Çakır Kültür ve Spor Merkezi, 4,5 ayda dökülmeye başladı.

 

 

SIZAN SULARA KOVALI ÖNLEM
6 adet havuzun bulunduğu binanın alt katlarında tavandan sızan suları engellemek üzere neredeyse her köşe başına kova konulmuş durumda. Bazı bölümlerinin henüz kullanıma dahi açılmadığı binada duvardaki sızıntıları engellemek için bazı bölümlere mantolama yapılmış.

 

TESİSTE TOPLAM 6 HAVUZ VAR
7 Haziran seçimlerinden kısa bir süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan Üsküdar Çengelköy'de bulunan Mehmet Çakır Kültür ve Spor Merkezi, aradan geçen 4.5 ay içerisinde dökülmeye başladı.

 

CHP'nin Üsküdar Meclis üyeleri, Anadolu yakasının en büyük tesisi olarak lanse edilen ve 1 tanesi yarı olimpik olmak üzere üçü erkekler, üçü de kadınların kullanımına yönelik toplamda 6 havuzun bulunduğu tesiste incelemelerde bulundu. Havuzun altına denk gelen katlarda sızıntıların yer aldığı tesiste, zeminde küçük göletlerin oluştuğu görüldü. Su sızan yerlerin altına konan kovalarla birikintilerin önüne geçmeye çalışılırken, su alan bazı duvarlarda mantolama yapılması dikkat çekti. Yaklaşık 5 bin üyesi bulunan tesiste, kazan dairesi ve ana şalterin yakınlarında da su birikintileri yer alıyor.

 

CHP'Lİ KÜÇÜKERDEN: 4,5 AYDA HAVUZ ALTI HURDAYA DÖNMÜŞ
Binada su sızıntısı olduğuna yönelik iddialar üzerine binayı gezen CHP'nin Üsküdar Meclis üyeleri, incelemenin ardından açıklama yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin CHP'li İmar Komisyonu üyesi ve CHP Üsküdar Belediye Meclis Üyesi Nezih Küçükerden, yaşanan su sızıntısının havuzun su kaçırmasından kaynaklandığını belirterek “Ayıplar kapatılmak için mantolama ve enjeksiyon yapılmış. Çatlağın neden meydana geldiğini ve bunu araştırması gerekiyor'' diye konuştu.

 

Sorunun derhal araştırılmasını ve sızıntının malzemeden mi, işçilikten mi, yoksa planlamadan mı kaynaklandığının tespit edilmesi gerektiğinin altını çizen Küçükerden, “Tesis Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı bir törenle kalabalık bir heyetle açıldı. 4,5 ayda havuz altının bir hurdaya döndüğünü gördük" ifadelerini kullandı. Üsküdar CHP Meclis Grup Başkan Vekili Çetin Karadağ ise savcılığın konuyla ilgili inceleme başlatması gerektiğini vurgulayarak “Kamu zararına yol açanların bedelini ödemesi gerekir" dedi.

 

TESİS YETKİLİSİ: HER HAVUZUN DAMLATMASI MÜMKÜNDÜR
Su sızıntısına yönelik meclis üyelerine bilgi veren tesis müdürü Mehmet Okuyucu, aboneleri sıkıntıya sokacak bir durumun olmadığını, sızıntıların tehlike de teşkil etmediğini ifade ederek gelecek yıl bu arızaların giderilmesi için binayı bakıma alacaklarını ifade etti. Bu tür sıkıntıların diğer tesislerde de olabileceğini belirten Okuyucu, “Her havuzun damlatması mümkündür. İBB'nin diğer tesislerinde de aynı sıkıntılar oluyor. Bu yeni bir bina, bu tür ufak tefek şeyler olacaktır'' ifadelerini kullandı.

 

 

hürriyet.....