Acıbadem Çocuk Evi1991 yılında kurulan Acıbadem Çocuk Evi dört katlı bir binanın giriş katında yer almaktadır. Bina deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiştir. Geniş bir bahçe içinde bulunan modern binamız kışın yerden ısıtılmaktadır. Bütün odalarımız binayı çevreleyen yemyeşil ve geniş bahçeye bakmaktadır. Her zaman doğal ışık alan odalarımız ilginç ve olumlu bir öğrenme ortamı oluşturacak şekilde düzenlenmiştir. Telefon : 0216 339 0863 Fax : 0216 325 3643 Adres : Acıbadem Cad. Faik Bey Mescidi sok. no:59 / Koşuyolu / Üsküdar Şehir : İstanbul - Anadolu


Acıbadem Çocuk Evi

Okulumuz çocukların günlerinin büyük bir kısmını geçirdikleri bir yer olduğu için sınıflarımız salt estetik bir kaygıdan öte bir anlayışla düzenlenmiştir. Sınıf düzenlemesi çocuğunuzun kendisini nasıl hissedeceğini,arkadaşları ve yetişkinlerle olan ilişkisini , oynarken ve bir şeyler keşfederken hissedeceği rahatlığı ve aynı zamanda, öğretmenin, programını gün içinde en etkili şekilde yürütme biçimini de etkiler.Acıbadem Çocuk Evi açık-sınıf olarak düzenlenmiştir. Yuvamızda çocuklar için dört farklı grup bulunmaktadır ; çocuklar yaş ve gelişim düzeylerine göre gruplandırılır. Her grupta en fazla 10 çocuk bulunmaktadır. Her grubun öğretmeni farklıdır ve gruplar  okulumuzda çok aydınlık ve geniş bir mekanda bazen birlikte , bazen ayrı olarak çalışırlar ve oynarlar.  Açık-sınıf planda günlük programlar geniş oyun odasında çocukların bireysel ve grup gereksinimlerine uygun olarak çeşitli etkinlik köşelerinde uygulanmaktadır. Bu şekilde çocuklar  dengeli bir eğitim ortamında sosyalleşmeye adım atmış olacaklardır.  Acıbadem Çocuk Evi'nde dikkatle seçilmiş oyuncaklar, çeşitli eğitim malzemesi ve çok çesitli kitaplardan oluşan bir kitaplığımız bulunmaktadır.

Okulumuzda  tam gün programımızda sabah kahvaltısı ,öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı ve  yarım gün (sabah) programımızda sabah kahvaltısı ve öğle yemeği  verilmektedir.
 
Personelimiz

Acıbadem Çocuk Evi'nde öğretmenlerimiz deneyimli, sabırlı, sakin, mesleklerini severek yapan, sevgi dolu, çocuklarla iyi iletişim kuran, onların ihtiyaçlarına duyarlı, güleryüzlü ve çocuklara her halleriyle örnek olabilen kimselerdir. Her yaş grubunun öğretmeni ayrıdır.

Psikoloğumuz tüm gün çocuk evimizde bulunmakta, öğrencilerimizi gözlemleyerek gelişimlerini izlemekte ve ailelerle yakın işbirliği içinde olmaktadır. Personelimiz çalışmaya başlamadan önce gerekli sağlık kontrollerinden geçmiş, bunu belgeleyen sağlık kurulu raporunu almıştır ve tıbbi raporları periyodik olarak güncellenmektedir.

 

Adres: Koşuyolu, Acıbadem Cad./faik Bey Mescidi Sok. No:59, Kadıköy/İstanbul - Asya
Telefon:(0216) 339 0863